Amint arról korábban beszámoltunk, szombaton és vasárnap rendezik a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat hagyományos, budapesti viadalát, amely az idei vb negyedik állomása.

Forrás: RBAR

Sokan érdeklődtek az esemény programja iránt, így külön közzétesszük a hivatalos oldalról származó, remélhetőleg véglegesnek tekinthető programot.

A nagyobb méretű és a katonai repülőgép típusok rajongói számára jó hír, hogy a vasárnapi nap záróakkordjaként utolsó pillanatban beiktattak a szervezők egy mini légibemutatót 16:20 és 16:40 között.

Délután négy órától a Magyar Honvédség Gripen, Mil Mi-8 és Airbus A319 repülőgépei tartanak légibemutatót az esemény helyszíne, a Duna belvárosi szakasza felett, majd 16:10 és 16:20 között egy négyhajtóműves C-17 Globemaster áthúzására is sor kerül.

Szombat 23 Június – Qualifying Day

10:00 Activation Zone nyitás
10:00 – 10:05 Kalibrációs repülés
11:10 – 11:20 Takáts Pál Paramotor légibemutató
10:50 – 11:50 Challenger Class szabadedzés #3
11:50 – 12:00 Flying Bulls légiakrobata bemutató show
13:20 – 14:40 Master Class szabadedzés #3
14:40 – 14:50 Besenyei Péter műrepülő bemutató
15:00 – 15:40 Challenger Class kvalifikáció
15:10 – 15:20 Jet Pack Man bemutató
16:00 – 17:30 Master Class kvalifikáció
17:30 – 18:00 Flying Bulls: T28, Alpha Jets, B25 légi bemutatók
18:00 Activation Zone zárás

Vasárnap 24 Június – Race Day

10:00 Activation Zone nyitás
10:15 – 10:20 Kalibrációs repülés
10:30 – 10:40 Szóláth Szebasztián Wakeboard bemutató
11:00 – 11:40 Challenger Class döntő
11:10 – 11:20 Takáts Pál Paramotor légibemutató
11:40 – 11:50 Besenyei Péter műrepülő bemutató
12:45 – 12:55 Jet Pack Man bemutató
12:55 – 13:00 Megnyitó ünnepség
13:00 – 14:00 Master Class 14-es futam
14:00 – 14:20 Flying Bulls: T28, Alpha Jets, B25 légi bemutatók
14:20 – 14:30 Szóláth Szebasztián Wakeboard bemutató
14:30 – 14:40 Díjátadó – Challenger Class
14:40 – 14:50 Flying Bulls légiakrobata bemutató show
15:00 – 15:30 Master Class 8-as futam
15:30 – 15:55 Master Class döntő
15:55 – 16:00 Díjátadó – Master Class
16:00 – 16:10 Légibemutató: Gripenek, Mil Mi-8, Airbus A319
16:10 – 16:20 Boeing C-17 Globemaster Flyby
16:40 – 16:50 A győztesek fogadása
18:00 Activation Zone zárás