Elege lett a dubaji repülőtérnek: dróndetektorokat kezdtek tesztelni, hogy távol tartsák a vezető nélküli eszközöket a repülőtér területétől.
A Reuters hírügynökség tudósítása szerint olyan rendszereket próbálgatnak a világ egyik legforgalmasabb repülőterén, amely nem csak érzékelni tudja a betolakodó drónokat, de nyomon is tudja követni őket, valamit képes az irányításra szolgáló rádiófrekvencia bemérésére.
Történik mindez azok után, hogy november első napjaiban egy órára le kellett állítani a teljes repülőtér forgalmát egy drón miatt. Összesen 40 gép késett emiatt.
A Reuters tudósításában megjegyezte, hogy a drónok egyre nagyobb arányú elterjedésével drasztikusan megnőtt az ütközés-közeli helyzetek száma,
Dubajban a legutóbbi volt a harmadik eset négy hónapon belül, amikor le kellett zárni a repülőteret ilyen ok miatt.
A repülőtér üzemeltetői azt feltételezik, hogy leginkább szabadidős felhasználók sértik meg folyamatosan a repülőtér légterét, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy törvényt szegnek, vagy arról, milyen közel kerül drónjuk a repülőgépekhez.
Azokra, akiket tiltott légtérben történő repülésen kapnak az Emirátusokban 3 évig terjedő szabadságvesztést és 100 ezer dirham (2,8 millió forint) bírságot szabhatnak ki.
Paul Griffiths, a repülőtér üzemeltetőjének vezérigazgatója a hírügynökségnek nyilatkozva azonnali lépéseket sürgetett és azt mondta, senkiről nem tud, akit az elmúlt három évben elítéltek volna, pedig ő személy szerint bebörtönözve szeretné látni azokat, akik berepülnek drónjukkal egy repülőtér területére.
Az Emirates, a dubaji repülőtér legnagyobb használója azt közölte a Reutersszel, hogy minden egyes leállás több millió dirham kárt okozott a légitársaságnak és határozott, erős fellépést várnak el a hatóságoktól.