Több ezer kisrepülő kényszerül földre a motorjuk hibája miatt
Az erőforrás gyártójának jelentésére az USA légügyi hatósága az érintett, főként Cessna, Beechcraft és Cirrus repülőgépek azonnali átvizsgálását írta elő.
Kínában létesíthet repülőgépgyárat a Magnus Aircraft Zrt. leányvállalata
Csaknem 90 millió eurós beruházással létesítene új gyártóbázist a Magnus Aircraft Zrt. leányvállalata Kínában.
Megérkezett New Yorkba a Pécsről indult Magnus Fusion
Nyolc repült nap alatt teljesítette a transzatlanti távot a kisrepülőgép, ilyen típusú magyarországi gyártmány még nem tett meg ekkora utat.
Szimulációs szoftvert fejleszt egy belga céggel a magyar Simnest Aviation
A magyarországi Simnest Aviation szimulátorgyártó és a belga Skywings Flight Training fejlesztőcsapata a nemzetközi Eureka szervezet által támogatott, közös projektben dolgozik egy új repülésszimulációs szoftveren.
Az Atlanti-óceán túlpartjára indult egy Magnus Fusion
A kompozit repülőgépeket fejlesztő, gyártó és forgalmazó magyar cég gépe a tervek szerint 9 ország érintésével jut el Floridába.
Lezárult a magyarországi vízirepülési tesztek első szakasza
Az Aeroexpress szakemberei az első magyar lajstromban lévő kétéltű repülőgéppel szereztek értékes tapasztalatokat a július végén lezárult tesztutak során.
Megkapták diplomájukat a Debreceni Egyetemen végzett első pilóták
A hivatásos pilóta oklevelet nyolc - jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán - pilóta vette át.
Először szállt le a Balatonon a hazai vízirepülést újraindító Aeroexpress gépe
Több mint nyolcvan év után először szállt le magyar lajstromban lévő vízirepülőgép a Keszthelyi-öbölben, az Aeroexpress amfíbiája hajtott végre teszteket.
Baleset történt a Farkashegyi repülőtéren
Vasárnap este negyed hétkor baleset ért egy leszálló kisrepülőgépet a Budakeszi melletti repülőtéren, a pilóta megsérült, mentőhelikoptert riasztottak hozzá.
Új generációs Ju-52-est építene a Junkers
A régi formát megtartva, de új anyagokból, korszerű hajtóművekkel, digitális rendszerekkel gyártaná ismét a legendás "Tante Ju" típust a Svájcban működő cég.
A Textron elektromos repülési üzletágának része lett a szlovén Pipistrel
A Bell, a Cessna és a Beechcraft világmárkákat is birtokló amerikai óriáscég 218 millió euróért vásárolta fel az elektromos és hibrid meghajtású, könnyű repülőgépeket fejlesztő szlovén gyártót.
Hatodik alkalommal rendezi meg a VFR Repülésbiztonsági Fórumot a HungaroControl
A 2022. március 11-i online eseményen a kisgépes pilóták és oktatók, valamint a repülési szakemberek részvételére egyaránt számítanak, de várják a repülőterek és a pilótaszervezetek képviselőit is.
Végrehajtotta első tesztrepüléseit a hazai vízirepülést újraindító Aeroexpress
A Duna Adony és Lórév közötti szakaszán pénteken és szombaton teljesítette első tesztútjait az Aeroexpress, amely a HA-SEA lajstromjelű Cessna 206 kétéltű gépével kívánja újraéleszteni a hazai vízirepülést.
Végrehajtotta szűzrepülését a Bajkál prototípusa
Az egyhajtóműves, többcélú repülőgépet elsősorban a nehezen elérhető területek kiszolgálására használhatják majd a regionális légicégek.
Már többfajta Cessna is tankolható környezetkímélőbb üzemanyaggal
Sikeres tesztek után több Cessna típus is alkalmassá vált a kevésbé környezetkárosító repülőbenzinnel üzemelésre.
Teljesítette szűzrepülését a Magnus Fusion 213 prototípusa
A Fusion 213 az első teljesen magyar fejlesztésű és gyártású repülőgép lehet, amely megszerzi az EU-s típusalkalmassági bizonyítványt.
Közösen fejleszt elektromos repülőgépeket az Óbudai Egyetem és a Magnus Aircraft
Az Óbudai Egyetem és a MAGNUS Aircraft Zrt. együttműködésről állapodott meg túrautakra alkalmas elektromos hajtású repülőgépek fejlesztésére.
Magyar gyártmányú kisrepülőgépek csökkenthetik az ágazat környezeti lábnyomát
A Magnus Aircraft Zrt. kompozit anyagból készült repülőgépeinek fogyasztása és károsanyag kibocsátásai is jóval alacsonyabb a konkurens típusoknál, emellett a gyártásuk környezeti lábnyoma is jelentősen kisebb.
A pilóták képzésében is új helyzetet teremtett a világjárvány
Hosszú idő után megszűnt a pilótahiány, így a minőségi és jó referenciákkal rendelkező képesítést kapott jelöltek kerültek előtérbe a pilóták kiválasztásánál.
Amerikában is szigorítanák a sétarepülések szabályait
Az elmúlt évek súlyos balesetei után az USA Nemzeti Közlekedésbiztonsági Bizottsága az előírások felülvizsgálatát javasolja.
Magyar-orosz megállapodás az Il-103M repülőgépek magyarországi gyártásáról
Szerződést írt alá az orosz Iljusin vállalat és a magyar Aviation Engineering az Il-103-as repülőgépek magyarországi modernizálásáról és gyártásáról.
Fontos engedélyeket szerzett meg a Fusion 212 és magyar gyártója
Németországban ultrakönnyű kategóriás engedélyt, Kenyában típus- és légialkalmassági bizonyítványt szerzett a Magnus Aircraft repülőgépcsaládja, a gyártó pedig megkapta az EASA jóváhagyását a tervezési eljárásaira.
Magyarország legnagyobb pilótaképző szervezetét hozta létre az Airwin és a Flycoop
Oktatási szövetséget kötött Magyarország két pilótaképzéssel foglalkozó meghatározó cége, az Airwin Repülőiskola Kft. és a Fly-Coop Légi Szolgáltató Kft.
Már behúzható futóművel is rendelhető a Diamond DA-50 luxus kisrepülő
Kiadta a tanúsítást az osztrák Diamond Aircraft DA-50-es luxus kisrepülőgépének legújabb változatára az EASA, így a típus már behúzható futóművel is rendelhető.
Elektromos repülőgépekre áll át egy brit pilótaképző iskola
A világon elsőként a Skyborne pilótaakadémia áll át teljesen az elektromos repülőgépekre, a cég összesen tíz Bye Aerospace eFlyer-t vásárol, amelyeket 2022-től vesznek át.