Folytatódik a rekord-sorozat a Budapest Airportnál: a főváros légikikötőjében minden eddiginél nagyobb utasforgalmat regisztráltak az év hatodik hónapjában is. Nem kevesebb, mint 966 297 utas indult és érkezett a Budapest Airport termináljain keresztül Magyarországra, ami több mint 100 000 fővel több a tavalyi év júniusához képest – adta hírül szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében a budapesti repülőtér üzemeltetője.
Továbbra is kétszámjegyű a Budapest Airport utasforgalmának növekedése: idén júniusban nemcsak hogy 11,8 %-kal volt erősebb a forgalom, mint tavaly ilyenkor, hanem még a 2014-es július-augusztusi csúcsidőszaknál is több utas fordult meg a repülőtéren az elmúlt hónapban.
Ha marad ez a tendencia, akkor a magyar főváros légikikötője újabb rekord-évnek néz elébe, már ami az utasok számát illeti.
Ezt az előrejelzést az is alátámasztja, hogy az év első felében szintén 11,8 %-os volt a növekedés, ami majdnem félmillióval több légi utast jelentett a magyar fővárosban.
Nagyon magas volt az utasszállító repülőgépek ülőhely kihasználtsága is, az átlagos ún. load factor elérte a 81,3 %-ot, és a repülőgépmozgások (fel- és leszállások) száma is 6,7 %-kal emelkedett.
A legnagyobb forgalmat júniusban sorrendben a Wizz Air, a Ryanair, a Lufthansa, az easyJet, a Norwegian, a Germanwings, az Air France, a KLM, a British Airways és a Turkish Airlines bonyolította a légitársaságok közül.
A küldő- és célállomások toplistáját változatlanul London vezeti (négy repülőtérre öt légitársaság kínál utakat), utána következik Párizs, Brüsszel, Frankfurt, Róma, Isztambul, Amszterdam, Milánó, München és Moszkva.
A nyár első hónapjában számos új járat és új célállomás is megjelent a Budapest Airport kínálatában. Így pl. a Wizz Air elindította új járatát a szardíniai Algheroba és a skóciai Glasgowba, két új transzatlanti járat is elindult a SkyGreece és az Air Transat jóvoltából. Ez utóbbi légitársaság Airbus A 330-assal repül a Toronto-Montreal-Budapest útvonalon, ami a géptípustól és az üléselrendezéstől függően 240-340 utast jelenhet egyetlen járaton.
“Úgy gondolom, hogy mostanra kezdett igazán beérni a légitársaságokkal közösen végzett munkák gyümölcse, hogy egyre szélesebb kínálatot tudjunk nyújtani a Budapestre tartó vagy az innen útnak induló utasok számára.” – jelentette ki Kam Jandu, a Budapest Airport kereskedelmi igazgatója.
Hozzátette: “Ezeket az erőfeszítéseket maximálisan visszaigazolta a piac, nem véletlen, hogy ennyire népszerűek a kanadai és a kínai hosszú távú járataink, miközben jelentős mértékben nőtt a forgalom a hagyományos, Földközi-tengeri úti célokra is a spanyol Malagától kezdve egészen a törökországi Antalyáig. Ugyanakkor az is jól látszik, hogy Budapest és Magyarország egyre népszerűbb utazási célpont a zenei fesztiválokra látogató hátizsákos fiatalok körében éppúgy, mint a dunai nemzetközi hajóutakra érkező idősebb utasok számára is.”