Jelentősen javult a magyar hátterű Wizz Air üzleti eredménye a március 31-ével végződött pénzügyi évben, az adózott eredmény 27,5 százalékot javult és 246 millió eurót tett ki.
Váradi József vezérigazgató videokonferencián jelentette be, hogy a légitársaság megőrizte vezető szerepét a kelet-közép-európai piacon, ahol 39 százalékos részesedéssel rendelkeznek.
A Wizz Air árbevétele 2107-ben 10 százalékkal 1,5 milliárd euróra emelkedett, a kerozinárak csökkenése miatt az egységköltségek 18 százalékkal, az üzemanyagon kívüli költségek pedig 1 százalékkal mérséklődtek az előző évihez viszonyítva.
Ezeket összevetve a Wizz üzemi eredménye 22,2 százalékkal 538 millió euróra emelkedett, és az egyszeri tételek nélküli adózott eredmény is jobb lett az előző évinél, bár csak 0,6 százalékkal.
2016. április 1. és 2017. március 31. között a Wizz Air 142 ezer járatot indított, az utasforgalma 19 százalékkal 23,8 millió utasra emelkedett, a kapacitások 16 százalékkal növekedtek, a járatok kihasználtsága pedig 2 százalékponttal 90,1 százalékra javult. A 142 ezerből mindössze 214-et kellett törölni, a nehéz üzemelési környezet miatt viszont csak 78 százalék indult időben, ez alacsonyabb a tavalyinál.
Váradi József elmondása szerint a kelet-közép-európai régióba jelentősen megugrott a növekedés, most 2,5-6,5 százalékos bővüléssel számolnak. Ennek hátterében az erősödő gazdaság, és így az elkölthető jövedelem többlete áll. Ebben a helyzetben a hagyományos légitársaságok a vezérigazgató szerint rossz helyzetben vannak, alacsonyak a növekedési kilátásaik, de a Wizz Air az árstruktúrája miatt kedvező pozícióban vártja a 2018-as évet.
Kérdésre válaszolva elmondta azt is, hogy az iparágnak tapasztalható folyamatos jegyárcsökkenés nem érinti rosszul a Wizz gazdálkodását, mert alacsony költségszintje immúnissá teszi a céget a folyamattal szemben.