A United Airlines amerikai légitársaság azt tervezi, hogy 2030-ig 5000 új pilótát képezne ki akadémiáján, akiknek a tervek szerint legalább a fele nő vagy színesbőrű lenne.

„A pilótafülkéinknek is tükrözniük kell a repülőgépeinken utazó emberek sokféleségét. Ezért azt tervezzük, hogy a következő évtizedben betanított 5000 pilótánk 50 százaléka nő, illetve színesbőrű lesz”
– áll a légitársaság keddi közleményében.

A United Airlines pénzügyi partnere, az amerikai JPMorgan Chase bank 1,2 millió dollárt ajánlott fel ösztöndíjakra.

Az egyetlen nagy amerikai légitársaság, amelynek saját repülési akadémiája van, közölte, megkezdik a kérelmek befogadását a képzési programra, melynek elvégzését követően mind az 5000 pilóta számára garantált lesz a munkalehetőség a vállalatnál, amennyiben teljesítették a követelményeket.

Forrás: United Airlines

A terveik szerint idén 100 új hallgatót vesznek fel, és az akadémia első 20 fős osztálya 2021 harmadik negyedévében kezdi meg tanulmányait.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Több szervezet, például az Egek Nővérei nevű, színesbőrű női pilótákat támogató társaság, valamint a Latino Pilóták Szövetsége és a Hivatásos Ázsiai Pilóták Szövetsége is felajánlotta, hogy segítenek kiválasztani a megfelelő jelentkezőket. A United Airlines ezen kívül együttműködik több – főleg afroamerikai fiatalokat képző – középiskolával és egyetemmel, amelyektől azt várják, hogy legtehetségesebb diákjaikat irányítsák az akadémiára.

Szeptemberben a Bloomberg hírügynökség számolt be arról, hogy egyre több amerikai vállalat vezeti be az úgynevezett sokszínűségi kvótát, amikor új munkatársakat vesznek fel.

Példaként említették a Wells Fargo bankot, amely azt a célt tűzte ki, hogy a vállalat vezetésén belül 12 százalékra növelik az afroamerikaiak számát. A Delta Airlines légitársaság pedig elhatározta, hogy 2025-re tisztjeinek és igazgatóinak 14 százaléka afroamerikai származású lesz.

Egyes vélemények szerint az is előfordulhat, hogy döntése miatt a légitársaságnak perek sokaságával kell majd szembenéznie, amiért bőrszínük és nemük alapján megkülönböztetik jövőbeli alkalmazottjaikat. Will Chamberlain, a Human Events nevű amerikai konzervatív hírportál ügyvédje Twitter-bejegyzésében azt írta: „nagyon sok olyan szakma létezik, ahol indokolt a sokszínűség előtérbe helyezése, de a pilótáké nem az. Az utasok soha nem lépnek kapcsolatba és nem kommunikálnak a pilótával, ebben az esetben csak a készség számít.”