Hamarosan végeznek a Lufthansa Technik Budapest májusban kezdődött sárkányszerkezet-javító képzésén tanulók, a vállalat idén szeptemberben újrainduló repülőgép-szerelő képzésére pedig továbbra is várják a jelentkezőket.
A légiközlekedés folyamatos fejlődésével arányosan nő az igény a repülőgép-karbantartó iparág bővülésére is, ennek megfelelően a Lufthansa Technik Budapest is növekszik, egyedülálló képzési lehetőségekkel és kiváló állásajánlatokkal várja leendő munkatársait.
A repülőgép-karbantartásban több különböző, de a gyakorlatban szorosan összekapcsolódó és egymás nélkül létezni sem képes szakmák működnek együtt.
A Lufthansa Technik Budapestnél egy-egy munkán együtt dolgozik a repülőgép különböző részeihez (pl. hajtómű, szárnyak, kabin, csomagtér, futómű és elektronika) alaposan értő szerelő vagy technikus, valamint a sárkányszerkezetet javító csapat.
A sárkányszerkezet-javító, másnéven „lemezes” munka kiemelt fontossággal bír a szervizelés során, ugyanis ha a repülőgép szerkezetén korróziót vagy kisebb-nagyobb sérülést, repedést találnak a szakemberek, azon elemeket a karbantartás alatt megjavítják vagy kicserélik.
Az anyagismeret mellett ezen a területen is elengedhetetlen a jó kézügyesség, valamint a tudás és tanulás iránti vágy. Ugyanez a hozzáállás természetesen elengedhetetlen a karbantartás bármely szegmensében, mert a dinamikusan változó iparág folyamatos újításait és fejlődő technológiáit mind követni szükséges. Ugyanakkor bárhol a világon meg tudják állni a helyüket ebben az iparágban a cégnél tudást és gyakorlatot szerző szakemberek.
A Lufthansa Technik Budapest kiemelten fontosnak tartja az utánpótlás kinevelését a folyamatos képzések elindításával, annak érdekében, hogy ezt az iparágat és a hozzá tartozó szakmákat megismertesse az elkötelezett fiatalokkal, és megtanítsa nekik.
A vállalat májusban indított sárkányszerkezet-javító képzésén résztvevők elméletben és gyakorlatban is elsajátíthatták a repülőgépek szerkezeti javításához kidolgozott technológiák alkalmazását, valamint teljes körűen megismerhették az Airbus A320-as és Boeing 737-es típuscsaládok szerkezeti elemeinek jellegzetes javítási, karbantartási és ellenőrzési teendőit.
A tanulók a néhány hónapos képzés alatt megismerkedhettek egyebek mellett a fémek megmunkálásának és formálásának metódusával, a különböző funkciókkal rendelkező szerkezeti elemek oldható és végleges kötési módjainak elsajátításával, a karbantartási utasításokkal és javítási eljárásokkal, valamint a műszaki dokumentációk felhasználásának és a végrehajtott tevékenységek dokumentálásának gyakorlatával is.
Szeptemberben a vállalat jelenlegi sárkányszerkezet-javító tanulói számot adnak a megszerzett elméleti és gyakorlati tudásukról, ezt követően mint „trainee”-k már élesben dolgoznak a lemezes területen zajló javításokban, a cégnél dolgozó tapasztalt szakemberek folyamatos felügyelete mellett.
A képzés sikeres teljesítése után a résztvevők képesek lesznek bizonyos karbantartási és szervizelési feladatokat önállóan elvégezni, majd később az érvényben lévő minőségbiztosítási rendszerek szerint tanúsítani.
A Lufthansa Technik Budapest a képzés elvégzését követően is folyamatos szakmai fejlődési lehetőséget biztosít, ezáltal a kezdő alapbér az elért szakmai szintnek megfelelően folyamatosan emelkedik, így ez a terület nem csupán szakmai kihívást, hanem anyagi biztonságot is jelent a dolgozóknak.
A Lufthansa Technik Budapest jövőre várhatóan újra elindítja a sárkányszerkezet-javító képzését, így ha felkeltette érdeklődésed a terület, és rendelkezel a cég által előírt szakmai képesítések valamelyikével (karosszéria-lakatos/ipari gépész/szerszám- és készülékgyártó/gépi és CNC-forgácsoló), akkor küldd el önéletrajzod a job@lhtb.hu e-mail címre, hogy a következő képzés indulásáról az elsők között értesülhess!
Ha a repülőgép-karbantartás egyéb területei érdekelnek, ajánljuk a most szeptemberben induló repülőgép-szerelői képzést, amelyről további részleteket a cég közösségi média oldalain találsz!