Ma, március 8-án, hat, kizárólag nőkből álló személyzet állt munkába a Lufthansa, a SWISS, az Austrian Airlines, a Eurowings és a Brussels Airlines járatain a Nemzetközi Nőnap alkalmából. A Frankfurtból, Münchenből, Düsseldorfból, Bécsből, Zürichből és Brüsszelből induló járatok mindegyikét két-két női pilóta vezette.
A nőnap üzenetének további erősítése érdekében a Frankfurtból Houstonba tartó LH440-es járat FlyingLab szolgáltatását is teljes egészében női személyzet fogja kezelni – az utastérben, a pilótafülkében és a kamera előtt.
Az A380 fedélzeti konferenciája a digitális átalakulás különböző szempontjainak taglalása mellett arra is kitér, milyen komoly eredményeket érnek el napjainkban a nők a technológia által uralt környezetben.
A konferencián összesen hatan adnak majd elő a mesterséges intelligenciáról, a virtuális valóságról, valamint a munka és a mobilitás jövőjéről. A FlyingLab a világ egyetlen repülő nyílt innovációs platformja. Fedélzeti konferenciáit minden utas követheti saját személyi eszközén, és tesztelheti is a bemutatott legújabb innovatív termékeket és szolgáltatásokat.
A FlyingLab ezzel részt vesz a South by Southwest (SXSW) fesztiválon, amely a marketing, a zene és a film nemzetközi világának legnagyobb éves rendezvénye a Texas állambeli Austinban.
„Az érdeklődők célzottabb elérésével és a munka-magánélet egyensúly javításával sikerült növelnünk a női jelentkezők számát pilótaiskolánkban. Jelenleg a junior pilóták 15%-a nő” – nyilatkozta Dr. Bettina Volkens, a Deutsche Lufthansa AG igazgatóságának tagja, valamint jogi és HR-ügyekért felelős vezetője.
Az első két női pilóta 1988-ban állt munkába a Lufthansánál. 2010-ben szállt fel az első teljes egészében női legénység a Lufthansa Cargo egyik teherszállító gépével, ami akkoriban még az egész repülési ágazaton belül újdonságnak számított. A női pilóták ma már nem mennek ritkaságszáma. A Lufthansa Csoport pilótáinak mintegy hat százaléka nő, és számuk folyamatosan nőtt az utóbbi években. A kabinszemélyzet kb. 80%-a nő. A női pilóták számának növekedésére tekintettel a Lufthansa külön jóváhagyatta a „Kapitänin” (női kapitány) szó használatát a Társaság a Német Nyelvért (Gesellschaft für deutsche Sprache) nevű nyelvészeti testülettel.
A Lufthansa Csoport a pilótafülkén kívül is törekszik a nők arányának növelésére a vezetőségben. Ez az arány jelenleg 15%. 2021-re az első szintű vezetőségben 21%-ra, a második szinten pedig 24%-ra kívánja javítani ezt az arányt. „E célok megvalósítása érdekében külön egy éves program keretében készítjük fel legjobb női junior vezetőinket a jövőbeni vezetői feladatokra” – magyarázta Volkens. Ugyanakkor a tudat alatti előítéleteket is le kell győzni a meghirdetett állások betöltésekor. Speciális videó segíti a toborzási munkatársainkat az adott feladatra legmegfelelőbb személy kiválasztásában.