A FedEx a Boeinggel és a Szövetségi Légügyi Hivatallal (FAA) együttműködve dolgozik azon, hogy a novemberi UPS-baleset miatt ideiglenesen földre parancsolt MD-11F áruszállítói visszatérhessenek a forgalomba.
A FedEx azt követően jelentette be a típus visszatérését, hogy a rivális UPS a 26 megmaradt példányának kivonásáról döntött.
A légitársaság a Reuters híradása szerint azt közölte, hogy a Boeinggel és a Szövetségi Légügyi Hivatallal (FAA) együttműködve dolgozik azon, hogy MD-11F áruszállítói május 31-ig újra forgalomba állhassanak.
A FedEx az MD-11F legnagyobb üzemeltetője a világon, jelenleg 29 példánnyal rendelkezik, mellette a miami központú Western Global Airlines 15 példányt birtokol, bár ezek nagy része eddig is parkolt.

Mint ismert, az USA légügyi hatósága a november 4-én történt katasztrófát követően ideiglenesen földre parancsolta McDonnell-Douglas MD-11F, majd az előd DC-10-es típust is.
Amint január közepén megírtuk, az USA Nemzeti Közlekedésbiztonsági Bizottságának (NTSB) közlése szerint a UPS november 4-i katasztrófájának vizsgálata a hajtóművet tartó pilon és a szárny összekötésénél található csapágygyűrű anyagfáradására fókuszál, az alkatrész problémájára még 2011-ben felhívta az üzemeltetők figyelmét a Boeing, készült egy áttervezett változat is, de annak beszerelését nem tették kötelezővé.
Az N259UP lajstromjelű, 1991-ben gyártott, McDonnell Douglas MD-11(F) típusú áruszállító repülőgép a légitársaság 5X 2976 járatát teljesítette volna Louisville-ből Honoluluba november 4-én. A felszállást megelőző nekifutás során a repülőgép egyik hajtóműve leszakadt, majd tűz keletkezett, az MD-11-es ezt követően nem tudott megfelelően elemelkedni, és a repülőtér közelében lévő épületeknek ütközött. A járat 3 fős személyzetén kívül több mint tíz, a katasztrófa helyszínén tartózkodó ember veszítette életét.





















