Immár negyedik alkalommal rendezték meg a hazai dróniparág egyik legfontosabb szakmai eseményét, a Drón Summit és Expo-t. A HungaroControl, a Neumann Technológia Platform és a Magyarországi Drón Koalíció szervezésében megvalósuló tanácskozás előadásai a többi között arra kívántak rávilágítani, hogy mennyire nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztések szerepe a drónökoszisztémában.

A IV. Drón Summit és Expo vendégországa az idén Svédország, ezzel együtt a rendezvény egyik legizgalmasabb előadása a SAAB-é volt, amelynek munkatársai a vállalat drónradar technológiáját mutatták be a közönségnek – ismertette közleményében a HungaroControl.

A résztvevők megismerkedhettek továbbá az Egyesült Államokban tevékenykedő OneSky Systems és a németországi Droniq fejlesztéseivel is.

A hazai előadók pedig a pilóta nélküli légi járművekkel foglalkozó magyar kutatás-fejlesztési kezdeményezések eredményeiről számoltak be.

Emellett az esemény kiváló lehetőséget kínált az egyes állami és piaci szereplők igéyeinek és elvárásainak feltérképezésére.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Dr. Koncz Zsófia, a Technológiai és Ipari Minisztérium miniszterhelyettese megnyitó beszédében kiemelte: „Magyarország Kormánya fontos stratégiai szerepet tulajdonít a feltörekvő technológiáknak, éppen ezért elkötelezett a hazai dróniparág fejlődésének támogatásában. Annál is inkább, hiszen a pilóta nélküli légi járművek alkalmazása a jövőben jelentősen hozzájárulhat az állami szolgáltatások minőségének javításához,  költséghatékonyságuk növeléséhez”.

Dr. Koncz Zsófia, a Technológiai és Ipari Minisztérium miniszterhelyettese. Forrás: HungaroControl

Hozzátette: Magyarországon számos drónokkal kapcsolatos kutatás-fejlesztés zajlik, ám ezek korábban különálló, elszigetelt kezdeményezések voltak. Éppen ezért fontos kiemelni a 2021-ben létrejött Magyarországi Drón Koalíció munkáját, amely összefogja a hazai drón ökoszisztéma szereplőit.

A Neumann Technológiai Platform szakmai vezetője, Dr. Gál András Levente a dróntechnológiában rejlő kivételes lehetőségekre hívta fel a hallgatóság figyelmét. Köszöntőjében kifejtette: „a háborús válságok nyertesei általában a technológiai fejlesztések, a kérdés csak az, hogy az egyes országok miként képesek élni a lehetőségekkel. A magyar állam már a kezdetektől támogatni kívánja a hazai dróniparág szereplőit a közpolitikai feltételek megteremtésével és egy olyan drónstratégia megalkotásával, amely hatékonyan ösztönzi a pilóta nélküli légi járművekhez kapcsolódó beruházásokat”.