Elvégezték a 24 hónapos időszakos karbantartást a Magyar Légierő egyik Embraer C-390 Millennium szállítógépén a portugáliai OGMA üzemében.
A karbantartó vállalat létesítményében végrehajtott átvizsgálás az első ilyen jellegű beavatkozás volt magyar üzemeltetésű C-390-esen. Az esemény egyben az Embraer és a Magyar Légierő között nemrégiben létrejött támogatási megállapodás gyakorlati megvalósulásának első jelentősebb állomása.
Dr. Bali Tamás dandártábornok, a Magyar Légierő parancsnoka közölte, hogy elégedettek a munkák végrehajtásával és a portugál szakemberek által nyújtott műszaki támogatással. Hangsúlyozta, hogy az Embraer, az OGMA és a Magyar Légierő közötti együttműködés zökkenőmentessé tette a folyamatot.
A Magyar Honvédség két C-390 Millennium repülőgépéből álló szállítóflottájának második példányát 2025 novemberében vette át, ezzel teljessé vált a megrendelt állomány. Magyarország a típus második üzemeltetője a NATO-tagok között.

Az Embraerrel kötött támogatási szerződés karbantartási, logisztikai és műszaki szolgáltatásokat foglal magában, az európai szervizhálózatra támaszkodva.
A C-390 Millennium többfeladatú katonai repülőgép, amely teherszállítási, csapatszállítási, egészségügyi menekítési, kutató-mentő és légi utántöltési feladatokra egyaránt alkalmazható. A magyar repülőgépek különlegessége, hogy elsőként kapták meg a fedélzetre gyorsan telepíthető intenzív terápiás modult, amely összetett egészségügyi mentési feladatok végrehajtását is lehetővé teszi.



















