Az amerikai gyártó visszavonta megemelt bérajánlatát, a cég és a szakszervezet közötti tárgyalások újabb fordulója zárult sikertelenül.

A Boeing és a szeptember 13-a óta sztrájkoló 33 ezer dolgozót képviselő IAM szakszervezet hétfőn és kedden tartotta a szövetségi közvetítők bevonásával folytatott tárgyalásainak legutóbbi fordulóját – írta a Reuters.

Az egyeztetés azonban holtpontra jutott, a Boeing visszavonta az eredetihez képest megemelt bérajánlatát, amelyet a kereskedelmi repülőgépeket gyártó üzletág vezetője, Stephanie Pope a dolgozóknak küldött levelében azzal indokolt, hogy az IAM szakszervezet „nem vette komolyan a javaslatainkat”.

Álláspontja szerint az érdekképviselet olyan követeléseket támasztott, amelyek messze meghaladják azt a szintet, amely mellett a vállalat megőrizheti versenyképességét, emiatt a tárgyalásokat nem folytatják tovább.

Forrás: Boeing

A szakszervezet úgy reagált a gyártó közlésére, hogy készen áll az egyeztetések folytatására, és felmérik a tagság álláspontját.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Amint korábban megírtuk, a sztrájk miatt a Boeing kénytelen volt leállítani a gyártást a 737-esek rentoni összeszerelő üzemében, valamint a 767-esek és 777-esek gyártását végző everetti gyárában. Pénzügyi elemzők becslése szerint a munkabeszüntetés akár havi 3 milliárd dollárba is kerülhet a Boeingnek, amely miatt a vállalat rendkívüli megszorításokat vezetett be.

A pénzkiáramlás csökkentése érdekében a Boeing jelezte a beszállítói hálózatnak, hogy leállítja a 737-es, 767-es és 777-es programokhoz rendelt alkatrészek többségének átvételét, és felfüggeszti az újabb megrendeléseket is.

Legutóbb 2008-ban volt sztrájk a Boeingnél, amely közel két hónapra bénította meg a termelést, és milliárdos veszteséget okozott.