Egyszerre veszi vissza korábban elbocsátott dolgozóit, és hirdet önkéntes felmondási programot a United Airlines, amely arra számít, hogy a válság egyik nagy nyertese lehet.
A Reuters jelentése szerint a United Airlines a dolgozóknak küldött körlevélben tájékoztatott arról, hogy végkielégítéssel és egészségbiztosítással együtt járó önkéntes felmondási programot indít, így csökkentve a létszámot és ezzel a kiadásait.
A légitársaság célja, hogy 2023-tól évente 2 milliárd dollárral kevesebb pénzt adjon ki működésre, mint most: nagyjából ekkora veszteséget jelentett a cég a harmadik pénzügyi negyedévére ezen a héten.
A United szóvivője megerősítette az információkat, közölte továbbá, a programot azért indították, hogy az állami bérgarancia márciusi lejárta után kevesebb embert kelljen csoportos létszámleépítésben újból elküldeni.
Tavaly októberben, a korábbi bértámogatási program lejártával a United 13 ezer dolgozóját küldte el, közülük néhányat már visszahívtak. A cég azonban figyelmeztetett, hogy ez is csak ideiglenes lehet, mert a légi utazás feltételei semmit sem javultak, és nem tudni, mikor kaphatnak újabb állami támogatást.
Mint arról korábban beszámoltunk, az Egyesült Államok 900 milliárd dollár értékű gazdaságélénkítő csomagot fogadott el, ebből 15 milliárd a légitársaságokhoz kerül bértámogatás formájában. Cserébe a cégek március végéig senkit nem küldhetnek el, sőt, a nagy társaságok már elkezdték visszahívni a tavaly elbocsátott dolgozók egy részét.
Eközben a United kereskedelmi vezetője szintén a Reuters szerint egy elemzőknek tartott videokonferencián azt mondta, a cég az egyik nagy nyertese lehet a válságnak.
Andrew Nocella szerint a United kínálta a legtöbb nemzetközi járatot a három nagy cég közül, most is az üzleti osztály felújításán fáradozik, és ez versenyelőnynek számít majd, mert versenytársaik sok szélestörzsű gépet vontak ki a flottából. A szűkebb kínálatban így jobb ajánlatuk lehet, mint a többieknek.
Ugyanígy kedvező hatása lesz álláspontja szerint annak is, hogy a válság előtt a transzatlanti forgalomban részt vevő Norwegian kivonul a hosszútávú járatok piacáról.
Azonban a nagy nemzetközi szervezetek előrejelzése szerint az üzleti célú utazás lesz a legutolsó, amely növekedésnek indul majd a járvány után.