A Budapest Airport az elsők között tesztelhette a Rohde & Schwarz GmbH által fejlesztett új generációs testszkennert, a QPS Walk2000-t, ami lehetővé teszi a biztonsági ellenőrzést gyaloglás közben.
A Liszt Ferenc-reptér üzemeltetőjének közlése szerint a biztonsági szkenner óránként közel 1000 utas átvizsgálására is képes. Ugyanis a korábbi technológiával ellentétben nem szükséges megállni és felvenni azt a pozíciót, amelyben a készülék megfelelően ellenőrizni tudja az utast, ezáltal gyorsabbá és kényelmesebbé téve az átvizsgálási folyamatot.
A QPS Walk2000 nagy felbontású, háromdimenziós, valós idejű információkat nyújt.
Az új generációs berendezés fémtárgyak, gélek, folyadékok, kerámiák, műanyagok, porok és egyéb anyagok azonnali felismerésére képes. A mesterséges intelligenciának köszönhetően a testszkenner megtanulja felismerni például a szemüveget és az övet, így ezen tárgyak detektálásakor nem küld jelzést.
A Budapest Airport fenntarthatósági és digitalizációs szempontokat is figyelembe véve elkötelezett, hogy tapasztalatokat gyűjtsön a jövő lehetséges technológiáiról. A tesztelés célja volt emellett, hogy a repülőtéri szkennereket fejlesztő gyártó visszajelzést kaphasson legújabb, bevezetés előtt álló berendezéséről és ezáltal további újításokat végezhessen, hogy az eszköz a lehető legjobb formában kerüljön a piacra.
A Budapest Airport a teszteléssel és a visszajelzésekkel hozzájárult a jövő technológiájának tökéletesítéséhez. A 2021 júliusában megjelent biztonsági szkenner működését a repülőtér-üzemeltető a magyar légiközlekedési hatóságokkal közösen kialakított, rendkívül szigorú és felügyelt tesztelési eljárás során próbálhatta ki.
A budapesti repülőtér utazóközönsége a nyár utolsó hónapjában találkozhatott a csúcstechnológiájú berendezéssel, mely időszakban összesen 6000 utas átvizsgálása zajlott a QPS Walk2000 testszkenner segítségével.