Márciustól átlagosan 15,5 százalékkal megemelt fizetést kapnak a BUD-csoport munkavállalói, így 2022 tavasza óta már összesen 55 százalékkal nőtt alapbérük, amit különféle jutalmak és támogatások is kiegészítenek.
A Budapest Airport közleménye szerint a Liszt Ferenc repteret üzemeltető cég vezetősége számára fontos, hogy a nehéz gazdasági körülmények és az elmúlt éveket jellemző magas infláció mellett is támogatni tudja a munkavállalók anyagi stabilitását.
Ezért a vállalat az elmúlt két évben négy részletben emelte a munkavállalói béreket: 2022 márciusában átlagosan 13 százalékkal (bizonyos munkakörök esetében 15 százalékkal), az év októberében pedig a következő évi emelés egy részét előre hozva további 10 százalékkal nőtt a vállalatcsoport munkatársainak fizetése. Tavaly márciusban további 7 százalékos emelés érkezett, az idei egyösszegű, átlagosan 15,5 százalékos béremelés pedig márciustól lépett érvénybe, az első megemelt bér április elején érkezett.
Mint hozzáteszik, így az elmúlt két év bérfejlesztése összességében azt jelenti, hogy a BUD-csoport munkatársai átlagosan 55 százalékkal keresnek többet idén márciustól, mint 2022 februárjában.
Az idei béremelési csomag részeként tovább emelkedik a karácsonyi jutalom, valamint bizonyos munkakörök esetében a bónusz összege is.
A munkába járási támogatást a továbbiakban is fenntartják, a Budapesten kívülről, autóval közlekedők támogatása 20 Ft/km, a Budapest közigazgatási határán belül élők pedig havi bruttó 14 286 forint utazási költségtérítésre jogosultak, amelynek nettója meghaladja a havi tömegközlekedési bérlet, illetve fedezi a Pest vármegyebérlet árát. A város közigazgatási határán kívülről, vonattal vagy busszal ingázóknak a jogszabálynak megfelelően a bérletek árának 86%-át térítik meg.
A Budapest Airport a családokat is támogatja. Jogszabály szerint az apa gyermeke születése esetén 10 munkanap szabadságra jogosult, ebből azonban 5 nap után csupán a távolléti díj 40 százaléka jár. A vállalat ezt a 40 százalékos távolléti díjat – az elmúlt évek gyakorlatát fenntartva – kiegészíti 100 százalékra.
„Az elmúlt években az egész légiközlekedési iparág, így a Budapest Airport is példa nélküli kihívásokkal szembesült. Munkatársaink, a repülőtéri közösség érdeme is, hogy az akadályokat le tudtuk küzdeni, és nemcsak a légikikötő zavartalan működését tudtuk biztosítani, hanem azt is, hogy 2023-ban megkaptuk az Európa legjobb repülőtere címet – hangsúlyozta Zahorán-Pirisi Zsuzsa humánerőforrás vezérigazgató-helyettes. Hozzátette: az átlagon felüli bérezéssel és juttatási rendszerrel a kollégák elhivatottságát és kitartását szeretnék elismerni. „Egészségükkel, mentális jóllétükkel is kiemelten törődünk: szűrésekkel, biztosításokkal és egyéb aktivitásokkal támogatjuk őket, hiszen fontos nekünk, hogy hosszú távon számíthassunk a repülőtéri közösségre, úgy, ahogy a munkatársak is számíthatnak a vállalatra” – hangsúlyozta.