Az abu-dzabi központú légitársaság hét új útvonalat jelentett be, egy kivételével azokra az úti célokra, amelyeket a megszűnő Wizz Air Abu Dhabi szolgált ki.

Az Egyesült Arab Emírségek nemzeti légitársasága az ország fővárosából a kazahsztáni Almatiba nyolc, az azerbajdzsáni Bakuba tíz, a romániai Bukarestbe négy, a szaúd-arábiai Medinába hat, a grúziai Tbiliszibe nyolc, az üzbegisztáni Taskentbe hat, az örményországi Jerevánba pedig tíz járatot indít majd hetente.

A légitársaság közlése szerint a járatok a következő napokban kerülnek be a foglalási rendszerekbe, a medinai járat már idén novemberben, a többi a jövő év márciusában indul.

Ezekkel együtt az Etihad már 29 új, egész évben közlekedő, illetve szezonális úti célt jelentett be ebben az évben.

Forrás: Etihad Airways

Az új járatok főként a pont-pont (tehát nem az átszálló) forgalomra fókuszálnak. A hétből hat útvonalat a szeptember 1-jével megszűnő Wizz Air Abu Dhabi szolgált ki.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Egyedül Tbiliszi lesz új összeköttetés Abu-Dzabiból, viszont Kutaiszival megszűnik a közvetlen kapcsolat a Wizz vegyesvállalata és bázisa bezárásával.

Az Etihad Airways két hete jelentette be, hogy 2026 nyarán szezonális járatot üzemeltet majd a lengyelországi Krakkóba hetente három alkalommal, Airbus A321LR repülőgépeivel. A légitársaság idén június elejétől indította el prágai és varsói járatait Boeing 787 Dreamlinereivel.

Amint megírtuk, a Wizz Air július 14-én jelentette be, hogy szeptember 1-jével leállítja az Egyesült Arab Emírségekben működő vegyesvállalatának üzemelését, és visszaadja az ottani engedélyeit. A fapados cég az eredetileg kitűzött célok elérését akadályozó geopolitikai fejleményekkel és a működés terén tapasztalt kihívásokkal indokolta a döntést.

Emellett közlésük szerint szabályozási és hatósági akadályok is korlátozták a növekedést, valamint a hozzáférést egyes fontos piacokhoz, ami jelentős negatív hatással volt a Wizz Air ultra low-cost modelljének életképességére és nyereségességére a régióban. A légitársaság Közép- és Kelet-Európára, valamint egyes nyugat-európai piacokra kívánja helyezni a fókuszt.