Frankfurt után a magyar főváros repterén nyitotta meg második európai légiáru-kezelő központját a sencseni légikikötő.
A Kína-Európa Kereskedelmi és Logisztikai Együttműködési Park üzemeltetésében működő Budapest Exkluzív Tengerentúli Terminál 11 ezer négyzetméteres raktárterülettel rendelkezik, éves szinten 40 ezer tonna árut kezelnek majd itt. Ez a budapesti légikikötő tavalyi légiáru-forgalmának mintegy 20 százalékát teszi ki.
A kínaiak által tengerentúli cargo-termináloknak nevezett létesítmények a légiáru-szállításhoz kapcsolódó földi logisztikai folyamatokat támogatják, raktározási, vámkezelési szolgáltatásokat nyújtanak, valamint az import- és exportáruk tranzitját is segítik.
Az új budapesti létesítmény megnyitásával a sencseni repülőtér célja, hogy segítse a vonzáskörzetében működő cégeket a kelet-közép-európai régió piacára való belépésben, biztonságos, hatékony és olcsó logisztikai szolgáltatásokkal.
Amint korábban megírtuk, a budapesti repülőtéren korábban a csengcsoui (Zhengzhou, CGO) repülőteret üzemeltető Henan Airport Group nyitott tengerentúli cargo-terminált a CECZ / Utlink kínai-magyar üzleti és logisztikai fejlesztő vállalattal együttműködésben.
A sencseni repülőtér november 15-én a Lufthansa Cargóval közösen hozott létre egy hasonló tengerentúli cargo-terminált Frankfurtban, amelyet a Lufthansa szállítmányozási vállalata, a Schmidt üzemeltet, területe mintegy 2000 négyzetméter, éves teherforgalmi kapacitása pedig mintegy 26 000 tonna.