1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt a magyar főváros légikikötőjét, a Budapest Airport egész éven át tartó, a névadó zongoraművész-zeneszerzőre fókuszáló rendezvénysorozattal és ünnepi aktivitásokkal készül.

Átadásakor Ferihegy egy terminállal és egy futópályával rendelkezett, évi 50 000 utast fogadott és indított, ami mára már a repülőtér átlagos napi utasforgalmát jelenti – olvasható az üzemeltető közleményében.

Az évek során erre a robosztus növekedésre válaszul követték egymást a fejlesztési mérföldkövek, a repülőtér új elnevezésére pedig több mint fél évszázaddal a megnyitás után született meg az igény. Sok más légikikötőhöz hasonlóan a választás egy olyan névre esett, amely nem a légiközlekedéshez, hanem a repülőtérnek otthont adó ország kultúrájához kötődik, és ezáltal méltó módon, széles körben viszi hírét Magyarország kapujának. 2011-ben, a világhírű magyar zeneszerző születésének 200. évfordulóján az Országgyűlés arról döntött, hogy a budapesti repülőtér viselje Liszt Ferenc nevét, megemlékezve Magyarország és egész Európa kulturális örökségének egyik kiemelkedő alakjáról, egyúttal magában rejtve a sokaknak kedves Ferihegy elnevezést is.

Ahogy a zene és a világhírű zongoraművész-zeneszerző, nagy utazó remekművei, úgy az utazás is összeköti a világ minden szegletében élő embereket. Ez a szellemiség hatja át a Budapest Airport 2025-ben induló ünnepi rendezvénysorozatát is, amely mind a 75 éves repülőtérnek, mind pedig a névadó zeneszerzőnek emléket állít.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Az év során a nagyközönség – a magyar emberek és a repülőtéren megforduló utazók – számos izgalmas aktivitással találkozhatnak, a terminálokon és az online térben egyaránt. Érdekesség, hogy egy másik fontos évfordulót is tartogat az év e tekintetben; 175 éves lesz a zeneművész egyik leghíresebb darabja, a Szerelmi álmok (Liebesträume).

„A VINCI Airports számára fontos, hogy a hálózatában működő repülőterek megőrizzék és képviseljék az adott országra jellemző unikális értékeket és hagyományokat. Biztos vagyok benne, hogy az idei év ünnepi aktivitásai teljesíteni fogják ezt a célt, egyúttal a névadó Liszt Ferenc örökségének is emléket állítva. Alig várjuk, hogy lerántsuk a leplet az egész éven át tartó eseménysorozat részleteiről” – mondta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója.

Hangsúlyozta: „Egy biztos, nagyon fontos év áll előttünk, amit mindenkinek érdemes figyelemmel követnie. A repülőtér pedig mindeközben folyamatosan fejlődik, a kulturális értékteremtés mellett idén is a magas minőség fenntartásáé a főszerep, miközben újabb mérföldkövet jelentő, Magyarország és az itt élő emberek javát szolgáló fejlesztések jönnek.”