A Kormány a szerdai kormányülésen tárgyalta a Közlekedési Múzeum ügyét, jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
A kormánydöntés értelmében a múzeum új központi kiállítóhelye az Északi Járműjavító történeti dízelcsarnokának megújításával valósul meg.
A tíz éve zárva tartó múzeum sorsa ezzel újra helyes vágányra került – írta közleményében a Közlekedési Múzeum.
A projekt előkészítésében a múzeum szakemberei mellett világszínvonalú építészek és kiállítástervezők vettek részt, és az előkészítés során a teljes kiviteli tervezés is elkészült.

A megvalósításhoz vezető következő lépésként a Kormány felhatalmazást adott a hosszú leállást követő újraindulásra, a múzeum gyűjteményfejlesztési programjának felülvizsgálatára, valamint a kivitelezés várható költségeinek feltérképezésére.
Az új múzeum mintaértékű barnamezős beruházásként valósulhat meg az ország egyik legrégebbi autentikus vasúti helyszínén – emelték ki.
Az egykori dízelmozdony-javító csarnokban és környezetében hatalmas állandó kiállítás, műtárgyraktárak, archívum, restaurátorműhelyek és számos további funkció kap helyet, miközben a fejlesztés megőrzi és bemutatja a helyszín kiemelkedő ipari örökségét.


















