A magyar kormány nem állt el a Budapest Airport megvásárlásától, de az üzletet alkalmasabb a választások után tető alá hozni, ezért bár folytatódnak, de lelassultak a tárgyalások, amit a külföldi tulajdonosok is tudomásul vették.

Jelenleg is zajlanak hivatalos megbeszélések a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég állami visszavásárlásáról, mindössze a folyamat intenzitása esett vissza – erről az ügyet magas szinten ismerő források beszéltek a Világgazdaság című lapnak.

A felek egészen a múlt év végéig előrehaladott egyeztetéseket folytattak arról, hogy a magyar állam megveszi a Budapest Airportot, december közepén azonban Orbán Viktor bejelentette, hogy Ferihegy visszaszerzését semmiképpen sem észszerű nyélbe ütni az áprilisi országgyűlési választások előtt. A miniszterelnök akkor úgy fogalmazott, hogy megvárják a választásokat, és majd utána döntenek erről, megjegyezve, hogy a költségvetési hiányra figyelni kell, a reptér visszavásárlása pedig ehhez a kérdéskörhöz tartozik.

(Fotó: Budapest Airport/Baranyi Róbert)

A VG forrásai mindezt most azzal egészítették ki, hogy
a közelgő választások politikai terhet jelentettek az üzlet szempontjából, ami a rendszerváltoztatás utáni időszak legnagyobb reprivatizációs ügyletének végkimenetelét akár veszélybe is sodorhatta volna azzal, ha kampányügyet kreálnak belőle.

Ebből a szempontból a lap informátorai szerint tisztább helyzet lesz a voksolást követő időszak az eladás lebonyolítására, ezért a korábbi feszített tempó lelassult.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Korábban a külföldi tulajdonosi kör azt közölte, hogy az átvilágítás leállítását követően is  folytatódik a párbeszéd a kormánnyal.