Címlap Címkék Berepülési program

Címke: berepülési program

Berepülési program, új repülőgéptípusok tesztelési és tanúsítási programja

Megkezdheti a tanúsításhoz szükséges tesztrepüléseket a Boeing 737-10

Az amerikai gyártó megkapta az engedélyt az USA Szövetségi Légügyi Hivatalától (FAA) a 737 MAX legnagyobb befogadóképességű változatának hatósági tanúsításához szükséges tesztrepülések megkezdéséhez.

Újrakezdődtek a Boeing 777-9 repülési tesztjei

Több mint 2 hónapos szünet után ismét a levegőbe emelkedett az új generációs szélestörzsű prototípusa, a repüléseket a GE9X hajtómű problémái miatt függesztették fel október elején.

A GE9X-hajtómű problémája miatt felfüggesztette a 777-9 tesztelését a Boeing

Elismerte a Boeing és a GE, hogy szüneteltetik a 777-9 berepülési programját, miután problémák merültek fel az új generációs szélestörzsű típus egyik tesztpéldányának GE9X hajtóművénél, a prototípusok október 6. óta a földön állnak.

Felszállt a tisztán elektromos meghajtású Alice

Szeptember 27-én végrehajtotta szűzrepülését az elektromos meghajtású Alice prototípusa az egyesült államokbeli Moses Lake repülőteréről.

Egy lépésre az első felszállástól az Eviation Alice

Az elektromos meghajtású gép prototípusa végrehajtotta a nagy sebességű gurulási próbákat, amely az utolsó fontos lépés a már többször elhalasztott szűzrepülése előtt.
video

Kavicsos futópályán is kiállta a próbát az Embraer C-390 Millenium

Az Embraer C-390 Millennium katonai szállítógép teljesítette a kavicsos felületű futópályán végrehajtott teszteket.

Felgyorsítják az orosz hajtóművel szerelt MSz-21 tesztprogramját

A szankciók miatt az Irkut hazai gyártású hajtóműre cseréli az egyik repülési teszteket végző MSz-21-300-as Pratt & Whitney erőforrásait.

Levegőben az A321XLR, de a forgalomba állítás dátuma bizonytalan

Végrehajtotta első felszállását az Airbus új generációs keskenytörzsű típusának megnövelt hatótávú változata, de a már több mint 500 példányban elkelt A321XLR kiegészítő üzemanyag-tartálya körül továbbra is kérdőjelek vannak.
video

Elkészült az Airbus A321XLR prototípusa

Kigördült a festőhangárból az Airbus A321XLR extra nagy hatótávú, új generációs, keskenytörzsű repülőgép prototípusa az európai gyártó hamburgi telephelyén.

Az évtized közepére csúszhat a 777X forgalomba állítása

Újabb jelentős késés bejelentésére készül az új generációs szélestörzsű tanúsítási programjával kapcsolatban a Boeing, értesülések szerint az első példány csak 2025-ben állhat forgalomba.
video

Az A380-as prototípusán teszteli a fenntartható üzemanyagot az Airbus

Végrehajtotta első olyan felszállását az MSN001-es gyártási számú gép, amelynek egyik Rolls-Royce Trent 900-as hajtóművét kizárólag fenntartható forrásból előállított repülőgép-üzemanyaggal (SAF) táplálták.

Az A380-as prototípusán teszteli a hidrogénmeghajtást az Airbus

A gyártó és a CFM közösen készít a hidrogénalapú meghajtás tesztelésére technológia-demonstrátort a legelső, MSN001 gyártási számú A380-asból. 

Három évre leállította az E2 család legkisebb tagjának programját az Embraer

Felfüggesztette az E175-E2 fejlesztési programját az Embraer, a brazil repülőgépgyártó igazgatótanácsa jóváhagyta, hogy három évre leállítsák a típuscsalád legkisebb változatával kapcsolatos munkát.

Elkészült a Boeing 737 MAX új állásszög-érzékelő rendszere

Befejezte a Boeing a 737 MAX továbbfejlesztett állásszög-érzékelő rendszerének tervezését, így 2022-ben megkezdődhet repülés közbeni tesztelése.

Teljesítette szűzrepülését a Magnus Fusion 213 prototípusa

A Fusion 213 az első teljesen magyar fejlesztésű és gyártású repülőgép lehet, amely megszerzi az EU-s típusalkalmassági bizonyítványt.

Felfüggesztették az Il-114-300 berepülési programját

Az Iljusin másik tesztelés alatt álló típusa, az Il-112V balesetének nyomán, biztonsági okokból döntött a tesztrepülések felfüggesztéséről a gyártó UAC.

Az Airbus A321XLR-rel is versenyezne az Irkut MSz-21

Bár még az alapváltozat sem kapta meg a hatóságok engedélyét, az Irkut már további MSz-21-es variánsokon gondolkodik, és a nagy hatótávú keskenytörzsűek piacán vezető Airbus A321XLR-nek is szeretne versenytársat állítani.

A repülésirányító rendszer hibája akasztotta meg a Boeing 777X berepülési programját

Egy decemberi tesztrepülés során történt súlyos esemény miatt a hatóság utasítására a gyártónak több, a repülésvezérlő rendszert érintő hibát is ki kell még javítania, addig nem folytatódhat a berepülési program.

Még egy évet késik az E175-E2-es, harminc E195-E2 talált vevőre

További egy évvel elhalasztotta az új generációs E2-es család legkisebb változatának forgalomba állítását az Embraer, de a gyártó a minap harminc E195-E2-esre szerzett megrendelést.
video

Vastag jégréteggel is stabilan repül az MSz-21-300

Átment az extrém hideg körülmények között végzett teszten az Irkut MSz-21-300, jelentős mennyiségű jéggel a szárnyain is biztonságosan képes repülni.

Újra a levegőben az Iljusin Il-112V

Folytatja berepülési programját az Iljusin Il-112V turbólégcsavaros katonai szállítógép prototípusa.

Megkezdődött a Cessna Sky Courier hatósági jóváhagyása

Véget ért a Cessna új típusának gyári berepülési programja, kezdődhetnek az FAA jóváhagyásához szükséges tesztrepülések.

Végrehajtotta első repülését az orosz hajtóműves Irkut MSz-21

Végrehajtotta első repülését az Irkut MSz-21-es orosz gyártmányú, Aviadvigatel PD-14-es hajtóművekkel felszerelt változata, amely az MSz-21-310 jelzést kapta.

Elkészült az orosz hajtóművekkel felszerelt MSz-21-es változat

Kigördült az összeszerelő csarnokból az Irkut keskenytörzsű típusának az a tesztpéldánya, amelyet már Aviadvigatel PD-14-es hajtóművekkel láttak el, ezen változat az MSz-21-310 jelzést kapta.

Olasz cégen keresztül hozza Európába helikopterét az orosz VR-Technologies

A Russian Helicopters Holding leányvállalata, a VRT500-as könnyű helikoptert fejlesztő VR-Technologies megvette az olasz Vertex Aero céget, hogy uniós jogosultságokhoz jusson.
Hirdetés
Translate »