Az október 27-én életbe lépő téli menetrendben jelentősen bővül a kínálat Franciaország és Olaszország felé a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről, de emellett Márrákes és Memmingen is közvetlenül elérhetővé válik Budapestről.
Gran Canaria szigetére a Wizz Air, Bilbaóba pedig a Vueling légitársaság biztosít közvetlen járatokat a decemberi időszakban.
Bővül a Párizsba közlekedő légitársaságok köre: az Easyjet újrainduló heti 4 járatát az Air France heti 21 járata egészíti ki.
A Ryanair járataival újra megnyílik az út egy másik közkedvelt francia város, Toulouse felé is.
A két új járatnak köszönhetően egész Európán belül a magyar fővárosban emelkedett a legnagyobb mértékben, 38 százalékkal a franciaországi légi összeköttetések száma.
Szintén jelentős a növekedés Olaszország felé: az idei téli szezonban még az eddigi csúcstartó Egyesült Királyságnál is szélesebb kínálat áll rendelkezésre, összesen 13 olasz város felé.
A már meglévő római, milánói, nápolyi, bari, pisai, cataniai, bolognai, palermói, velencei, cagliari és trieszti járatokhoz két tengerparti célállomás, Genova és Salerno csatlakozik a Wizz Air járataival.
A marokkói Marrákes és a németországi a Memmingen a Wizz Air járataival lesz közvetlenül elérhető, a Ryanair pedig Varsóba indít közvetlen járatokat.
A nyári szezonban is üzemelő hosszútávú járatok közül a Shanghai Airlines légitársaság sanghaji járata a téli menetrendben is napi rendszerességgel közlekedik, míg az Air China október végétől heti négyszer repül Pekingbe, 25 ezerrel több széket kínálva 2023 teléhez képest.
„Az idei téli szezonban még a tavalyinál is több ülőhely áll rendelkezésre a gépek fedélzetein, ráadásul utasaink kilenc új járat közül választhatnak, amelyek között a rövid városnézésre és a hosszabb felfedezésre vágyók egyaránt megtalálják a számukra legkedvezőbb célállomást – mondta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója.
Hozzátette: „Budapest népszerűsége folyamatosan, látványosan növekszik, a téli időszakban is sok Magyarországra érkező turistára számítunk. Nekünk, mint a budapesti repülőtér üzemeltetőjének az a feladatunk, hogy megteremtsük ehhez a bővüléshez a feltételeket, hozzájárulva ahhoz, hogy a turizmus nemzetgazdasági jelentősége tovább erősödjön.”