Tizenöt tagúra bővül a Oneworld, az IATA Dubajban megrendezett 80. közgyűlésén bejelentették, hogy a Fiji Airways belép az idén 25 éve alapított légiszövetségbe.
Az 1951 óta létező Fiji Airways eddig Oneworld Connect partnerként működött együtt a légiszövetséggel, amelynek immár a teljes jogú tagjává válik.
A Fidzsi-szigetek légitársasága 27 úti célra repül 14 gépes flottájával, amelyben négy Airbus A350-900-as, három A330-200-as, egy A330-300-as, egy Boeing 737-800 és öt 737 MAX 8 repül.
A Fiji Airways csatlakozásával 15-re bővül a Oneworld teljes jogú tagjainak a száma.
A csatlakozással a szövetség és a légitársaság utasai számára is bővülnek a kínált úti célok és az átszállási lehetőségek. A légitársaság Tabua Club törzsutas-programjának tagjai a Oneworld-partnereknél is gyűjthetnek és beválthatnak mérföldeket, valamint élvezhetik a szövetség által nyújtott előnyöket, például az exkluzív várók használatát számos reptéren.
Amint korábban megírtuk, az ománi nemzeti légitársaság idén válik a Oneworld teljes jogú tagjává, az integrációs folyamatot a Qatar Airways támogatja szponzori minőségben. A csatlakozási nyilatkozatot még 2022 júniusában kötötték meg a felek, az Oman Air a légiszövetség harmadik közel-keleti tagja lesz a Qatar Airways és a Royal Jordanian mellett.
A Oneworld légiszövetség az American Airlines, a British Airways, a Cathay Pacific és a Qantas megállapodásával jött létre negyed évszázada, 1999. február 1-jén.
A Oneworldnek jelenleg 13 teljes jogú tagja van, az Alaska Airlines, az American Airlines, a British Airways, a Cathay Pacific, a Finnair, az Iberia, a Japan Airlines, a Malaysia Airlines, a Qantas, a Qatar Airways, a Royal Air Maroc, a Royal Jordanian és a Sri Lankan Airlines.
Az ománi légitársaság az utóbbi évek harmadik új tag lesz a Oneworldben a Royal Air Maroc 2020. áprilisi és az Alaska Airlines 2021. márciusi csatlakozását követően. Az Oman Airt 1993-ban alapították, ma több mint 40 úti célra repül 34 Boeing 737-es és 787 Dreamliner gépből álló flottájával.
A Nemzetközi Légiszállítási Szövetség (IATA) 80. éves közgyűlését, és a Légiközlekedési Csúcstalálkozót (World Air Transport Summit – WATS) június 2 és 4. között tartják Dubajban. A világ légiközlekedésének egyik fő csomópontjában tartott eseményen több mint 1500 delegált, köztük a légitársaságok vezetői, szakértői vitatják meg az iparág előtt álló kihívásokat.
A fő témák között az egyre komplexebb geopolitikai és gazdasági környezet, az ellátási láncok problémái, a fenntartható repülőgép-üzemanyag (SAF) ellátás és alkalmazás kérdései, az iparág nettó nulla károsanyag-kibocsátásának 2050-re történő elérése, illetve az új technológiák, például a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása szerepelnek. Az AIRportal.hu az IATA meghívásának köszönhetően a helyszínről tudósít az eseményről, amelyről az összes hírünk itt olvasható.