Címke: IATA – Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség
Nagyrészt kiheverte a légiközlekedés a világjárvány sokkját
Az IATA szerint idén 23,3 milliárd dollár lesz a légitársaságok nyeresége, jövőre az utasok száma meghaladja 2019-est, de a magas költségek miatt a nettó profit csak kis mértékben növekszik majd.
Több mint 3,5 millió percet késtek júniusban az Európa légterében repülő járatok
Járatonként átlagosan 3,7 perces késést regisztrált az Eurocontrol a kontinens légterében múlt hónapban közlekedő összesen több mint 960 ezer járatnál, és noha tavalyhoz képest javulás van, a légitársaságok elégedetlenek.
Erősödik az utasforgalom, de mérsékelt a cargo iránti kereslet
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség adatai alapján májusban a globális utasforgalom alig 4 százalékkal maradt el a járvány előttitől, a légiáru-szállításban pedig a második félévben kezdődhet javulás.
A felelősség megosztását sürgetik a légitársaságok az utasok kártérítésénél
Az IATA szorgalmazza, hogy az Európai Unió vizsgálja felül az utasok jogaira vonatkozó rendeletét, és alakítson ki méltányosabb rendszert, amelyben minden szolgáltató arányosan venne részt.
IATA: Ne csak a légitársaságokra terheljék a fenntarthatósági célok elérését!
Iparági összefogással, politikai támogatással és a megfelelő finanszírozással érhető csak el a légiközlekedés szén-dioxid-kibocsátásának nullára csökkentése 2050-re - hangzott el az IATA közgyűléséhez kapcsolódó csúcstalálkozón.
Egyre nagyobb gondot okoz a repülőgépek átadásainak késése
Sok légitársaság szerint manapság "pontosnak" számít, ha csak fél évet késik egy-egy új repülőgépe, de a meglévők karbantartása is problémás az alkatrész-ellátás akadozása miatt - hangzott el az IATA közgyűlésén.
Kiugróan megnőtt a rendbontó utasok száma
Az utazási korlátozások feloldását követően jelentősen emelkedett a rendbontó utasok által elkövetett, akár fizikai atrocitással is járó incidensek száma, visszaszorításukért kétpilléres stratégiát javasol az IATA.
Az európai légiközlekedést hátráltató tényezőkre figyelmeztet az IATA
Komoly zavarokat okozhat az európai légiközlekedésben az EU új határőrizeti rendszere körüli bizonytalanság, az egységes égbolt késlekedése és egy júniusi hadgyakorlat, emellett a kormányok átgondolatlan politikai lépései is kihívást jelentenek.
Walsh: Alig egy New York-i metrójegy árát keresik utasonként a légitársaságok
Az IATA vezetője szerint a világjárvány elmúltával és a határok megnyílásával, a gazdasági bizonytalanságok ellenére a légitársaságok jó úton vannak a nyereséges, biztonságos, hatékony és fenntartható jövő felé.
Növekvő utasforgalom és lassuló keresletcsökkenés a légiáru-szállításban
Az IATA áprilisi adatai alapján globálisan az utasforgalom meghaladta a járvány előtti szint 90 százalékát, és a cargo-piac is javuló tendenciát mutat.
Kártérítésre köteleznék a légitársaságokat a késésekért és járattörlésekért az USA-ban
Az európaihoz hasonló pénzbeli kompenzációra kötelezné a légitársaságokat a Biden-kormányzat a hosszabb késések és járattörlések esetén, szakmai szervezetek tiltakoznak ez ellen.
Bíróságon támadják a légitársaságok az amszterdami reptéri korlátozást
A KLM mellett több más légitársaság és szakmai szervezet is vitatja a holland kormány döntését Schiphol forgalmának drasztikus korlátozásáról.
Bírálják a légitársaságok és a repterek a Kínából érkezők tesztkötelezettségét
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség és az Európai Repülőterek Nemzetközi Tanácsa nehezményezi, hogy a Kínából érkezőknek kötelező koronavírus-tesztet végeztetniük.
Megemeli az EU a résidőhasználat küszöbértékét télre
Az Európai Parlament megszavazta, hogy a 2022/23-as téli menetrendi időszakban 75 százalékra emelik a küszöbértéket, a 2023-as nyári menetrend kezdetétől pedig visszaáll a 80 százalékos követelmény.
IATA: több mint háromszorosára nőtt a légitársaságok forgalma a tavalyihoz képest
Az Európán belüli forgalom szezonálisan kiigazítva már meghaladja a járvány előtti szintet, globálisan pedig annak 70,8 százalékát éri el.
Jelentősen szűkíti a forgalmat az amszterdami reptéren a holland kormány
A járvány előtti 2019-es évihez képest 11 százalékkal alacsonyabb korlátot vezetnek be a fel- és leszállások számára Schipholon, a szakma tiltakozik.
IATA: Rövidesen megoldódhat az európai és amerikai szakemberhiány
Már mostanáig annyi késést regisztrált az Eurocontrol, mint 2019-ben a teljes évben, pedig a járatok száma még negyedével elmarad a járvány előttihez képest.
A nehézségek ellenére az IATA szerint a légiközlekedés jó állapotban van és fejlődik
A nemzetközi szervezet úgy becsüli, hogy az utasforgalom az év végére a 2019-es szint 83 százalékát érheti el, az infláció és az olajár emelkedése ellenére is.
Minden covidos utazási szabályt eltörölnének az EU-ban a repterek és légitársaságok
Az unió tagországainak illetékes minisztereihez írt közös levélben kérte az ACI Europe és az IATA a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos utazási szabályok eltörlését.
Óvatos optimizmussal tekintenek az idei évre az arab légiipari szakértők
Az ukrajnai krízis kihathat a légiközlekedés teljes egészére, és míg az iparág mindig is állandó újratervezésben élt, jelenleg túl sok a bizonytalanság – hangzott el az arab légiközlekedési csúcsértekezleten.
Tízéves csúcsra ért a cargo, és az utasszállítás is jobb volt tavaly 2020-hoz képest
Legutóbb 2010-ben volt példa akkora keresletnövekedésre az áruszállításban, mint amit 2021-ben az IATA mért, adataik szerint az utasforgalom pedig a vártnak megfelelően alakult.
Személyzethiányt és járattörléseket okoz az omikron Amerikában és Európában
Az ünnepi időszakban az amerikai légitársaságoknál a fertőzések miatti személyzethiány, az európaiaknál az utazási korlátozások és a következő hónapok foglalásainak visszaesése a fő oka a járattörléseknek.
Fontos gyógyszerlogisztikai minősítést szerzett a Menzies Aviation Cargo Hungary
A budapesti repülőtéren működő cég megszerezte az IATA által elismert CEIV Pharma tanúsítványt, amely a hőmérsékletre érzékeny gyógyszerküldemények megfelelő kezelésének biztosítékát jelenti.
Egyre többen elégedetlenek az utazási korlátozások miatt
Egy új felmérés szerint a megkérdezettek döntő többsége nehezményezi, hogy sok helyre nem utazhat a határzárak miatt, és hogy az utazási szabályok egyre bonyolultabbak.
Felesleges papírmunka, gördülékeny utaskezelés jellemzi a transzatlanti repülést
Bár az USA csak novemberben nyílik meg újra a turisták előtt, a minap ellátogathattunk az országba, így tapasztalatot szereztünk arról, milyen most a transzatlanti repülés.