Címke: IATA – Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség
IATA: Rövidesen megoldódhat az európai és amerikai szakemberhiány
Már mostanáig annyi késést regisztrált az Eurocontrol, mint 2019-ben a teljes évben, pedig a járatok száma még negyedével elmarad a járvány előttihez képest.
A nehézségek ellenére az IATA szerint a légiközlekedés jó állapotban van és fejlődik
A nemzetközi szervezet úgy becsüli, hogy az utasforgalom az év végére a 2019-es szint 83 százalékát érheti el, az infláció és az olajár emelkedése ellenére is.
Minden covidos utazási szabályt eltörölnének az EU-ban a repterek és légitársaságok
Az unió tagországainak illetékes minisztereihez írt közös levélben kérte az ACI Europe és az IATA a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos utazási szabályok eltörlését.
Óvatos optimizmussal tekintenek az idei évre az arab légiipari szakértők
Az ukrajnai krízis kihathat a légiközlekedés teljes egészére, és míg az iparág mindig is állandó újratervezésben élt, jelenleg túl sok a bizonytalanság – hangzott el az arab légiközlekedési csúcsértekezleten.
Tízéves csúcsra ért a cargo, és az utasszállítás is jobb volt tavaly 2020-hoz képest
Legutóbb 2010-ben volt példa akkora keresletnövekedésre az áruszállításban, mint amit 2021-ben az IATA mért, adataik szerint az utasforgalom pedig a vártnak megfelelően alakult.
Személyzethiányt és járattörléseket okoz az omikron Amerikában és Európában
Az ünnepi időszakban az amerikai légitársaságoknál a fertőzések miatti személyzethiány, az európaiaknál az utazási korlátozások és a következő hónapok foglalásainak visszaesése a fő oka a járattörléseknek.
Fontos gyógyszerlogisztikai minősítést szerzett a Menzies Aviation Cargo Hungary
A budapesti repülőtéren működő cég megszerezte az IATA által elismert CEIV Pharma tanúsítványt, amely a hőmérsékletre érzékeny gyógyszerküldemények megfelelő kezelésének biztosítékát jelenti.
Egyre többen elégedetlenek az utazási korlátozások miatt
Egy új felmérés szerint a megkérdezettek döntő többsége nehezményezi, hogy sok helyre nem utazhat a határzárak miatt, és hogy az utazási szabályok egyre bonyolultabbak.
Felesleges papírmunka, gördülékeny utaskezelés jellemzi a transzatlanti repülést
Bár az USA csak novemberben nyílik meg újra a turisták előtt, a minap ellátogathattunk az országba, így tapasztalatot szereztünk arról, milyen most a transzatlanti repülés.
Teljes karbonsemlegességet ígér az IATA 2050-re
Korábbi vállalását felülmúlva a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség azt célozza, hogy 2050-re mind a 290 taglégitársasága karbonsemlegesen működjön.
A Lufthansa előírná az oltást, az Emirates szerint 2022-ben véget ér a járvány
Kötelező oltásról, környezetvédelemről és az állami támogatásról is szó esett a légitársasági vezetők kerekasztal-beszélgetésén, az IATA bostoni közgyűlésén.
Az EU utazási szabályai példaértékűek az IATA szerint
Utazási szabályokról, maszkviselésről és a légitársaságokat ért veszteségekről is szó volt a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség éves közgyűlésének első napján Bostonban.
Pár óra alatt ötszörösére nőtt a foglalások száma az amerikai nyitás hírére
Az USA bejelentése után pár órával jelentősen megugrottak a transzatlanti járatokat is teljesítő légitársaságok foglalásai, a nemzetközi szervezetek üdvözölték a lépést.
Részben visszaállította a résidőszabályt az Európai Bizottság
A téli menetrendi időszaktól a légitársaságoknak a birtokukban lévő résidők felét kell majd használniuk ahhoz, hogy megtarthassák a repülőtéri leszállási jogosultságaikat.
Biztonságosnak, de körülményesnek tartják jelenleg az utasok a repülést
Egy kutatás szerint az utasok többsége egészségügyi szempontból megbízhatónak tartja a repülést, még a maszkviselést is támogatják, de a nem egységes utazási szabályok sok fejtörést okoznak.
Az Air France a New York-i és barcelonai járatokon teszteli az IATA Travel Pass...
A tesztelés a Párizsból Barcelonába utazók részvételével június 30-ig, a New Yorkba utazók között július 8-ig tart, számukra ez ingyenes és önkéntes.
Fapados és hálózatos üzemelésről, reptéri díjakról vitáztak a Párizsi Légi Fórumon
A részben online megtartott Párizsi Légi Fórumon több kerekasztal-beszélgetést is tartottak, amelyeken a légitársaságok, repülőterek működése és a közeljövő kihívásai voltak fókuszban.
Reális az esély arra, hogy Budapest legyen a regionális cargo-központ
A Budapest Airport vezetője szerint jó esély van arra, hogy Ferihegyből regionális árukezelő központ legyen, ennek érdekében már zajlik a Cargo City második ütemének előkészítése.
Az IATA szerint 2023-ban már több utas lesz, mint a járvány előtt
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség előrejelzése azt mutatja, hogy 2023-ra visszaállhat a járvány előtti utasforgalom, a 2030-ra korábban várt utasszámot azonban 7 százalékkal vetheti vissza a megtorpanás.
Az IATA szerint nem lenne jó, ha csak az oltottak repülhetnének
Igazságtalannak és elképzelhetetlennek nevezte az IATA vezetője, ha esetleg csak a beoltottak utazhatnának. A testület eközben rekordmértékű igényt mért a légi áruszállítás iránt márciusban.
Pár lépéssel felére csökkenthető a repülés károsanyag-kibocsátása
Az Eurocontrol új tanulmánya szerint néhány intézkedés bevezetésével a lehető "legzöldebbé" tehető a légiközlekedés, ám ehhez olyan összefogásra lenne szükség, amely ma nem kivitelezhető.
A vártnál gyengébb forgalomra számít idén az IATA
Az oltás lassúsága és a határnyitások elhúzódása miatt a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség gyengébb idei utasforgalomra számít a tavaly decemberi becsléshez képest, bár hatalmas az igény a repülés iránt
Megszerezte a CEIV Pharma tanúsítványt a Celebi Hungary
A budapesti reptéren működő cégek közül a földi kiszolgáló vállalat elsőként szerezte meg az IATA tanúsítványát a hőmérséklet-érzékeny gyógyszerküldemények megfelelő kezeléséről.
Saját Covid-alkalmazást vezet be a Lufthansa is
Újabb cég adott ki saját Covid-alkalmazást, a Lufthansáé a teszteredményeket, illetve oltás esetén annak meglétét is igazolja a hatóságok felé és a reptéri utaskezelésnél.
Járatszámra vetítve kevésbé volt biztonságos a légiközlekedés tavaly
Bár 2020-ban kevesebb halálos baleset történt, mint 2019-ben, a járvány miatt jelentősen csökkent a repülőutak száma, így a sztenderdként használt, járatszámra vetített mutató romlott.