Címke: kutatás-fejlesztés
350 millió eurós légiforgalmi innovációs programot indít az Európai Unió
Kihirdették az Egységes Európai Égbolt kutatási program újabb nyertes projektjeit, amelyek segíthetnek elérni a Digitális Európai Égbolt kitűzött céljait.
Feketeöves dróngurut keres a HungaroControl
A drónok ipari és kereskedelmi használatában gyakorlati tapasztalatokkal is rendelkező, leendő UAS specialista nemcsak a jövő UTM-rendszerének fejlesztésében vehet majd részt, de számos olyan stratégiai feladat vár rá, ami meghatározó lesz a drónozás hazai jövőjének alakulásában.
Hidrogénmeghajtást fejlesztő központot hoz létre az Egyesült Királyságban az Airbus
A gyártó a hidrogénmeghajtású repülőgépekhez szükséges technológiákat fejlesztő központot alapít az Egyesült Királyságban, amit az ország kormánya is jelentős összeggel támogat.
Drónkutató központot alakítanak ki Zalaegerszegen
Drónkutatási és -fejlesztési központot alakítanak ki Zalaegerszegen 20 milliárd forintos beruházással, mintegy 200 munkahelyet teremtve.
Új hajtóműtechnológia fejlesztésébe kezd a CFM
Az eddigieknél 20 százalékkal alacsonyabb fogyasztású és kibocsátású erőforrás kifejlesztésébe kezd a GE és a Safran közös cége, az erőforrás hibrid és hidrogénmeghajtással is üzemelhet majd.
Drónfejlesztő cégben vásárolt tulajdonrészt a 4iG
A 4iG Nyrt. adásvételi szerződést kötött a Rotors and Cams Zrt. 24 százalékos kisebbségi részvénycsomagjának megvásárlására.
Forgalomba állt a Boeing 2020 ecoDemonstrator az Etihad flottájában
Átvette az abu-dzabi légitársaság a legújabb 787-esét, amelynek az elmúlt hónapokban fontos szerepe volt a repülőgépgyártó, a NASA és a Safran közös, ecoDemonstrator elnevezésű tesztprogramjában.
18 millió dollárból kezdik az orosz szuperszonikus utasszállító fejlesztését
A legfőbb cél most a technológiademonstrátor megépítése, mert az utasszállító teljes fejlesztési költségét a projektet koordináló Rosztech egyelőre megbecsülni sem meri.
Magyar cég is részt vesz az aktív alakvezérlésű szárnyak fejlesztésében
Egy magyar cég, a SZTAKI is részt vesz abban az uniós projektben, amelynek célja egy olyan aktív alakvezérlésű szárny kifejlesztése, amely a mostani kompozit szárnyaknál is 10 százalékkal hatékonyabb.
2030 előtt nem kezdi fejleszteni a Super Puma utódtípusát az Airbus
Még egy évtizedig biztosan nem foglalkozik érdemben közepes szállítóhelikopterek újabb generációjának fejlesztésével az európai gyártó. Az Airbus Helicopters várakozásai szerint a már ezer példányban legyártott, továbbfejlesztett Super Puma típuscsalád 2030-ig a piacon marad.
Frissült az Eurocontrol repülőgépes adatbázisa
Frissült az Eurocontrol által fejlesztett repülőgépes adatbázis, amelyben az új típusok mellett megjelentek a helikopterek is. A rendszer segítségével zökkenőmentesebb lesz az áramlásszervezés és kapacitásgazdálkodás, de kutatási célokat is szolgál.