Címke: szén-dioxid-kibocsátás
Gatwick is együttműködik az Airbusszal a hidrogéninfrastruktúra kiépítésében
Együttműködésre lépett az Airbus, a londoni Gatwick reptér és az Easyjet a világ legnagyobb hidrogénszállítójával, céljuk a hidrogéninfrastruktúra kiépítése az Egyesült Királyság légikikötőiben.
A régióban elsőként lett 4+ szintű a Budapest Airport karbonakkreditációja
A Repülőterek Nemzetközi Tanácsa karbonakkreditációs rendszerében a Budapest Airport elérte a hét fokozatú skála hatodik lépcsőfokát, ami az értékelésben résztvevő légikikötők csupán tíz százalékának sikerült.
Új karbonsemlegességi szintet határozott meg a repterek szövetsége
Tíz légikikötő kapta meg a Repülőterek Nemzetközi Tanácsától (ACI) a szén-dioxid-kibocsátási akkreditációs program új, legmagasabb szintű tanúsítását.
Először repült kizárólag alternatív kerozinnal transzatlanti járat
A Virgin Atlantic világelsőként repült Európa és Amerika között olyan utasszállítóval, amelyet keverés nélkül csak fenntartható üzemanyaggal (SAF) tankoltak fel.
Fenntarthatósági díjat kapott a Wizz Air
A Wizz Air a 2023-as pénzügyi évben a valaha volt legalacsonyabb szén-dioxid-intenzitását érte el, amely utaskilométerenként számítva 53,8 grammra tehető, ez 6 százalékos csökkenést jelent a járvány előttihez képest.
IATA: Ne csak a légitársaságokra terheljék a fenntarthatósági célok elérését!
Iparági összefogással, politikai támogatással és a megfelelő finanszírozással érhető csak el a légiközlekedés szén-dioxid-kibocsátásának nullára csökkentése 2050-re - hangzott el az IATA közgyűléséhez kapcsolódó csúcstalálkozón.
Életbe lépett a rövid belföldi járatok tilalma Franciaországban
Azokat a rövid távú belföldi légijáratokat kell megszüntetni Franciaországban, amelyek 2,5 óránál rövidebb vonatozással helyettesíthetők, de szakmai szervezetek szerint ez nem csökkenti érdemben a szén-dioxid-kibocsátást.
Uniós megállapodás született a légiközlekedési ágazat szén-dioxid-mentesítéséről
A fenntartható üzemanyagok aránya ötévente emelkedne a légiközlekedésben használt üzemanyag keverékekben.
Bíróságon támadják a légitársaságok az amszterdami reptéri korlátozást
A KLM mellett több más légitársaság és szakmai szervezet is vitatja a holland kormány döntését Schiphol forgalmának drasztikus korlátozásáról.
Megint módosították a légiközlekedési különadót
Egy friss rendelet értelmében a korábban már környezetvédelmi alapúvá alakított teher a legjobb kategóriában olcsóbb, míg a legrosszabb esetén drágább lesz.
Rekordalacsony volt tavaly a Wizz Air egy utaskilométerre vetített karbonlábnyoma
Mindössze 55,2 gramm volt a légitársaság utaskilométerenkénti átlagos szén-dioxid-kibocsátása 2022-ben, ez 15,4 százalékkal kisebb a 2021-esnél.
Az OMV-től vesz fenntartható üzemanyagot a Wizz Air
A Wizz Air megállapodott a OMV-vel arról, hogy 2023 és 2030 közt 185 000 tonna mennyiségig vásárolhat fenntartható forrásból előállított repülőgép-üzemanyagot (SAF) az olajvállalattól.
Januártól a károsanyag-kibocsátástól is függ a légiközlekedési adó
A rendeletmódosítás az egy ülésre jutó károsanyag-kibocsátás tekintetében három kategóriát különít el, a legalacsonyabb esetében az induló utasonként fizetendő hozzájárulás mértéke az eredetinél alacsonyabb, a középsőnél változatlan, a legszennyezőbbnél viszont jelentősen magasabb lesz.
Elismerést kapott a budapesti reptér Greeanairport programja
Kiadta első, a 2021-es évről szóló fenntarthatósági jelentését a Budapest Airport, a cég Greeanairport programja pedig Effekt 2030 díjban részesült.
Három év alatt 176 töltőállomást épít ki elektromos reptéri járműveknek a Budapest Airport
Az üzemeltető a földi kiszolgálók, egyéb repülőtéri járművek és a partnervállalatok itteni járművei számára részben saját, részben EU-s forrásból növeli a töltőpontok számát.
Felére csökkentette két járata abszolút karbonkibocsátását az Air France
Az egyik járat Párizs és Montreal között közlekedett május 3-án Airbus A350-essel, a másik a francia főváros és Lisszabon között repült május 4-én egy Airbus A220-assal.
Három pillérre épülő környezetvédelmi programot indít az Air France
A Párizsi Klímaegyezmény céljainak eléréséért az Air France stratégiát dolgozott ki az emisszió csökkentésére és a szén-dioxid megkötését célzó projektek támogatására.
Nem mindig előnyös a vasút a rövidtávú repülés helyett
Egy friss jelentés alapján a szén-dioxid-kibocsátás mellett a szociális és gazdasági hatásokat is figyelembe véve a vasút nem feltétlenül alkalmas a rövidtávú repülések kiváltására.
Napenergiával készülő fenntartható kerozint vásárol a Swiss
A svájci nemzeti légitársaság jövőre már olyan fenntartható repülőgép-üzemanyagot is vásárol majd, amely napenergia és a légkörből kivont szén-dioxid felhasználásával készül.
A Budapest Airport is aláírta a toulouse-i nyilatkozatot
Az Airbus és az ATR, több európai légitársaság és repülőtér - köztük a Budapest Airport - is aláírta toulouse-i nyilatkozatot, amely új fejezetet nyit az európai légiközlekedés nettó zéró emissziójának 2050-es eléréséhez.
Az Embraer is belevág a nulla kibocsátású típusok fejlesztésébe
Projektjében a brazil gyártó maximum 50 utas szállítására alkalmas, fenntarthatóan működő koncepciókat vizsgál, amelyek különféle üzemanyagot használnának.
Repülő mellett busszal is viszi utasait a Finnair két belföldi járaton
A finn légitársaság jövő tavasszal indítja újra tamperei és turkui járatait, de az ATR-ek mellett tavasztól buszokat is üzembe állítanak az útvonalakon.
A Ryanair is bevezeti a karbonkompenzációt
Új kalkulátort indított a Ryanair, ennek segítségével a járat egy utasra eső teljes szén-dioxid-kibocsátását ellentételezni lehet.
Fenntartható kerozint vesz a Delta Air Lines
Több mint egymillió liter fenntartható forrásból származó repülőgép-üzemanyagot vásárolt a Delta Air Lines, ezt a mennyiséget három év alatt használja fel a légitársaság.
Nem állít forgalomba több Boeing 747-est a Cargolux
A kéthajtóműves típusok felé kacsintgat a luxemburgi áruszállító légitársaság, amely a Jumbók helyett már vizsgálja a lehetőségeket, ezek között van az utasszállítóból átalakított 777-300ERSF, a 777X, esetleg az A350F.