A kínai légitársaság heti két alkalommal közlekedik mostantól a magyar főváros és a Hongkong melletti nagyváros között Boeing 787-eseivel.

A HU 761 számú járatok a hétfői és pénteki napokon, helyi idő szerint hajnali 2 órakor szállnak fel Sencsenből (Shenzhen), és 7 óra 50 perckor érkeznek meg Budapestre, majd HU 762 számmal 11 óra 40 perckor indulnak vissza, és másnap hajnali 4 óra 50-kor landolnak a kínai városában.

A járatokat a Hainan Airlines Boeing 787-9 Dreamlinerei teljesítik, a repülési idő idefelé 11 óra 50 perc, visszafelé 11 óra 10 perc.

Az útvonalra egyelőre a nyári menetrend végéig lehet repülőjegyet vásárolni a foglalási rendszerekben.

Forrás: Budapest Airport

A Hainan Airlines korábban Pekingből, majd a járvány előtt egy rövid ideig Csungkingból repült Budapestre.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

A járat megnyitására szervezett sajtóeseményen Sztáray Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) biztonságpolitikáért és energiabiztonságért felelős államtitkára az MTI tudósítása szerint kiemelte: a keleti nyitás stratégia a kölcsönös tisztelet és kölcsönös érdekek mentén teszi szorosabbá a kapcsolatokat politikai, gazdasági és társadalmi szinten. Magyar szempontból minden a járatnyitáshoz hasonló esemény annak a bizonyítása, hogy helyes stratégiát, helyes politikát folytatnak. Sencsen gazdasági jelentősége Kínán belül és világszinten egyaránt óriási, a világ egyik leggyorsabban fejlődő városa – tette hozzá.

Antal Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára, egyben a Budapest Airport igazgatóságának tagja kiemelte: az esemény olyan pillanat, amellyel két nemzet közelebb kerül egymáshoz, gazdasági és kulturális értelemben egyaránt. Magyarország és Kína kapcsolata az elmúlt években folyamatosan fejlődött, Kína Európán kívül Magyarország legfontosabb partnere. A meglévő Kína-Budapest járatok hozzájárultak a kapcsolatok erősödéséhez, az új járat a kapcsolatok minőségi fejlődésének újabb mérföldkövét jelenti, újabb lendületet ad a gazdasági, kulturális kapcsolatok elmélyítésének – mondta. Sencsen a külföldi befektetések központja Kínában – hangsúlyozta.

Gong Tao, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövete elmondta: Magyarország és Kína idén ünnepli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulóját, a járatnyitás a fontos kínai városba 21-re növeli a heti járatok számát az országok között, és két hónapon belül ez a harmadik járatnyitás. A járatok számának növekedésével a gazdasági-kereskedelmi ügyletek száma is nő, amit fontos eredménynek nevezett. A járat indulása tovább élénkíti a magyar-kínai kapcsolatokat – összegezte.

Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese elmondta: ebben az évben már 430 ezer utasnak lesz lehetősége Kína és Magyarország között repülni, a régió legkiterjedtebb hálózatát biztosítják a két ország között.

Az új összeköttetéssel már hét kínai nagyváros lesz elérhető összesen 21 közvetlen járattal Budapestről hetente.

Jelenleg Peking (heti 4), Sanghaj (napi), Csungking (heti 1), Ningpo (heti 2), Hszian (heti 1) és Kanton (heti 4) érhető el a magyar fővárosból.

Ahogy beszámoltunk róla, sajtóinformációk szerint a budapesti repülőtér üzemeltetője már dolgozik két további kínai nagyvárosba közlekedő járat megnyitásán: Csengtu a Sichuan Airlines, Hsziamen pedig a Xiamen Airlines járataival válna közvetlenül elérhetővé a magyar fővárosból.

További érdekességek a 2020 elején megnyílt csungkingi útvonal köszöntésekor, az első járatot teljesítő gép fedélzetén készült fotókhoz tartozó képaláírásokban, a galéria kattintva kinagyítható és lapozgatható!