Közel 300 millió forint értékű beruházással bővítik az utasforgalmi csarnokot és azon belül a biztonsági ellenőrzés területét, ahol az új berendezéseknek köszönhetően már a nagyobb elektronikai eszközöket sem kell kipakolni a kézipoggyászokból.

A Debrecen Nemzetközi Repülőtér vezetése rövid és hosszú távon európai szinten is versenyképes repülőtér üzemeltetésére törekszik, amely gazdasági és turisztikai szempontból is jelentős hatással van a városra és a régióra – írta az AIRportal.hu-nak eljuttatott közleményében a légikikötő üzemeltetője.

A 2019-es év óta olyan fejlesztések tervezési és kivitelezési munkája valósulhatott meg, melyek fokozatosan járultak hozzá ahhoz, hogy a repülőtér még inkább meg tudjon felelni az utasok oldaláról megjelenő igényeknek.

A járatok számának bővülésével elengedhetetlenné vált, hogy a várótereket, valamint az utasforgalom által érintett területeket (védelmi és útlevél-ellenőrzés) bővítsék és modernizálják.

Az üzemeltető várakozása szerint az elmúlt évek átmeneti forgalomcsökkenését követően folytatódnak a járatfejlesztések, és az elmúlt félévben tapasztalt ütemben bővülhet tovább a Debrecenből elérhető úti célok száma.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

„Az idei év elején történt járatszámcsökkentés ellenére úgy látjuk, hogy a tavalyinál erősebb nyári szezonnal számolhatunk, hiszen 2024-ben már 12 úti cél érhető el Debrecenből” – emelte ki Király Tamás a Debrecen International Airport Kft. ügyvezetője.

Király Tamás a Debrecen International Airport Kft. ügyvezetője

„Emellett egyre fontosabb, hogy a városba települő cégek által generált utasforgalmat – a kereskedelmi járatokkal párhuzamosan – megfelelő időben és minőségben tudjuk kiszolgálni” – tette hozzá a szakember.

A tavalyi év második felében új védelmi átvizsgáló berendezéseket helyeztek üzembe, így az utasok a nagyobb méretű elektronikai eszközeiket (laptop, tablet, fényképezőgép) a kézipoggyászukban hagyják az ellenőrzési folyamat során, ami ezáltal gyorsabbá kényelmesebbé és biztonságosabbá is válik.

Az idei év elején pedig az utasterminál kapacitásának bővítése kezdődött meg a minőség és utasélmény további fokozása érdekében.

A közel 300 millió forintból megvalósuló beruházással tovább bővül a biztonsági átvizsgálásra rendelkezésre álló terület kapacitása, így az utasok még rövidebb sorbanállási idővel tudjanak áthaladni a tranzitterületre.

„A bővítésnek köszönhetően a terminál hasznos alapterülete közel 10 százalékkal növekszik, az újabb terek kihasználásával színesebbé, komfortosabbá tesszük az épületben eltöltött időt” – hangsúlyozta Király Tamás.

A bővítési munkálatok a normál üzemmenetet nem érintik, csak kisebb módosításokat vezetnek be a közlekedési útvonalakban, a szigorú határrendészeti és védelmi előírásoknak történő megfelelés érdekében. Az üzemeltető – a kivitelezővel szoros együttműködésben – minden tőle telhetőt megtesz, hogy a repülőtér utasai a kivitelezés okozta átmeneti kellemetlenségekből a lehető legkevesebbet érzékeljenek.