Az egyszerre négy keskenytörzsű vagy egy szélestörzsű repülőgép befogadására képes épülettel jelentősen bővül a magyar légijármű-karbantartó vállalat kapacitása és szolgáltatásportfóliója.

Az állami tulajdonú cég péntek délután átadott, közel 8200 négyzetméter alapterületű legújabb csarnoka 10 milliárd forintos beruházással készült, amelyhez a magyar kormány 3 milliárdos tőkeemelés formájában biztosított támogatást.

Az Aeroplex tavaly év végén 656 főt foglalkoztatott, az új hangár 200, magasan képzett szakember számára teremt munkahelyet. A beruházással a vállalat hangár-karbantartási kapacitása megduplázódik.

A kivitelezési munkát a Weinberg Kft. 2020 októberében kezdte meg, az építéshez összesen 850 tonna acélt, 96 darab, 6 méter mélyre elhelyezett vasbeton cölöpöt, 2900 köbméter betont, 34 000 csavart és több mint 920 oldalfal panelt használtak fel.

Fotó: AIRportal.hu

A 75 méter széles és 17,5 méter magas tolókapu elhúzott állapotában a csarnok a műszaki előtér felé teljesen nyitottá válik. A kapu középső részének tetején egy 3×5 méteres kiegészítő elem is készült, hogy a szélestörzsű repülőgépek legmagasabb része, a függőleges vezérsík is akadály nélkül beférjen.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

A hangárépület egyszerre négy keskenytörzsű vagy egy szélestörzsű repülőgép kiszolgálására alkalmas, az Aeroplex portfóliója a Boeing 777-es és 787-es, valamint az Airbus A330-as és A350-es típusokkal bővül.

A csarnokot két 5, továbbá egy 10 tonnás teherbírású speciális daruval szerelték fel, a hangár működéséhez a vállalat célszerszámokat, valamint a piacon elérhető legmodernebb technológiát képviselő gépeket szerzett be.

Fotó: AIRportal.hu

Demény Árpád, az Aeroplex ügyvezető igazgatója az átadási ünnepségen elmondta: a vállalat alapítása harmincadik évfordulójának méltó megünneplése a hangár megnyitása, amely megduplázza a cég kapacitását, és 200 új munkahelyet teremt. Az Aeroplex a hat éve megkezdett átszervezés után stabilizálta működését, mára növekedési pályára állt, és az egyetlen független repülőgép-karbantartóvá vált a régióban, amely szélestörzsű repülőgépeket is képes kiszolgálni.

György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a beszédében kiemelte, hogy a kormány a válság ellenére is támogatást nyújtott az olyan vállalatoknak, mint az Aeroplex, hiszen beruházásaikkal lépéselőnybe kerülnek, amely számukra és a magyar gazdaság számára is növekedést jelent.