Címlap Címkék Koronavírus-járvány

Címke: Koronavírus-járvány

A koronavírus-járvány (COVID-19) okozta krízis a légiközlekedésben

A koronavírus-járvány (COVID-19 / SARS-CoV-2) megfékezése érdekében elrendelt utazási korlátozások súlyos krízist okoznak a légiközlekedésben és a légiforgalomban, valamint a légitársaságok és repülőterek működésében.

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos, a légi utazást és a légiközlekedést érintő összes hírünk itt olvasható.

Az Avianca a világ legpontosabb légitársasága, az Iberia Express pedig Európáé

Közzétette a 2023-ban legpontosabb légitársaságok és repülőterek listáját a Cirium elemzőcég: az élre az Avianca Airlines került, Európában a spanyol Iberia Express, a repterek között pedig Minneapolis-St. Paul az első.

Utolsó gépét is visszahozta a jordániai sivatagból a Swiss

A svájci légitársaság flottája újra teljessé vált, az utolsó Airbus A320-as visszatért a tárolásból, jövő nyáron pedig Európán belül is lehet majd utazni a cég Airbus A340-300-as és Boeing 777-300ER gépeivel.

Továbbra is elmarad a 2019-es szinttől a kereskedelmi légijáratok száma az Eurostat szerint

Az EU statisztikai hivatalának jelentése szerint a koronavírus-járványt megelőző év nyári hónapjaihoz képest a Magyarországot érintő járatszámok évről évre jelentősen javultak, de még idén is elmaradtak a 2019-es adatoktól.

Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér

A légiforgalmi irányítók körében előforduló megbetegedések miatt naponta maximum 800 gépmozgást kezel a dél-londoni repülőtér ezen a héten, ezért számos járatot töröltek a légitársaságok.

Több mint 3 év után először repült nemzetközi járatot az Air Koryo

Észak-Korea légitársasága az ország határainak 2020-ban elrendelt teljes lezárása óta először teljesített nemzetközi járatot.

Rekordszámú járat közlekedett Európa légterében június 30-án

A világjárvány kezdete óta a legmagasabb járatszámot regisztrálta az Eurocontrol június 30-án, a szervezet vezetője szerint a nyári csúcsidőszakban több ország, köztük Magyarország légterében is fennakadások, késések lehetnek a légiforgalmi irányítás túlterheltsége miatt.

Nyereséget ért el tavaly a Budapest Airport

A Liszt Ferenc repülőteret üzemeltető cég a 2022-es évet 277,7 millió euró nettó árbevétel mellett 76,6 millió euró nyereséggel zárta, de nem fizet osztalékot a részvényeseknek.

Nemzetközi minősítést kapott a budapesti reptér egészségvédelmi programja

Az üzemeltető megszerezte a WELL Health-Safety Rating igazolást, amely szerint mindent megtesz az utasok és a személyzet biztonsága, egészségük védelme érdekében.

Hatalmas veszteséggel zárt tavaly a három nagy kínai légitársaság

Az ország zéró-covid politikája rekord mínuszba taszította a cégeket 2022-ben, és bár a belföldi forgalom visszaépülése jól halad, a nemzetközi még messze van a 2019-es szinttől.

Nyereséges lett és visszafizeti állami kölcsöneit az Air France-KLM

Erős év végi teljesítménye révén profittal zárta 2022-t a cégcsoport, tervei szerint tavasszal visszafizeti a francia és holland államtól a járvány idején felvett hitelt.

Erős utasforgalommal indította az évet a budapesti repülőtér

Több mint 944 ezer utas fordult meg 2023 januárjában a Liszt Ferenc reptéren, a légiáru mennyisége pedig 13 ezer tonna felett volt, de ez 17 százalékos visszaesés a tavalyi első hónapihoz képest.

Megduplázódott a német repterek utasforgalma tavaly

Tavaly több mint duplájára nőtt a polgári repülőterek utasforgalma Németországban a szövetségi statisztikai hivatal jelentése szerint.

Megduplázta utasszámát tavaly a bécsi repülőtér, de a cargo csökkenő pályán van

Az osztrák főváros repülőtere 23,7 millió utast kezelt 2022-ben, ami a 2019-es rekordév 75 százaléka, idénre 26-27 millió utast várnak, és megkezdik a 3-as terminál bővítését.

A budapesti légikikötő 12,2 millió utast fogadott tavaly

Valamivel több mint egymillióan fordultak meg decemberben a Liszt Ferenc reptéren, ezzel tavalyi forgalma meghaladta a 12,2 millió főt, a cargo mennyisége pedig 194 ezer tonna volt.

A Kínából érkezők tesztelését és a szabályok összehangolását javasolja az EU

Az uniós egészségügyi tanács szorgalmazza, hogy szúrópróbaszerűen teszteljék a Kínából érkezőket, és járványügyi szempontok szerint vizsgálják a kínai járatokat fogadó repülőterek szennyvizét.

Bírálják a légitársaságok és a repterek a Kínából érkezők tesztkötelezettségét

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség és az Európai Repülőterek Nemzetközi Tanácsa nehezményezi, hogy a Kínából érkezőknek kötelező koronavírus-tesztet végeztetniük.

Mérsékeltebb bővülésre számítanak az európai repülőterek

Idén 9 százalékkal maradhat el az utasforgalom a járvány előtti, 2019-es év szintjétől, a forgalom teljes visszatérése pedig 2025-ben várható a légikikötők egyesülete szerint.

A Ryanair és a Wizz Air tavalyi forgalma meghaladta a 2019-est

A tíz legnagyobb európai légitársaság közül csak a két ultrafapados teljesítménye múlta felül a járvány előttit.

Az Azul lett a világ, az Iberia pedig Európa legpontosabb légitársasága

A kereslet intenzív visszatérése közben a munkaerő- és kapacitáshiány leginkább nyáron és főként Európában okozott fennakadásokat, késéseket.

A brit kormány negatív teszthez köti a Kínából érkezők angliai beutazását

Január 5-től a Kínából közvetlen repülőjáratokkal Angliába érkezőknek indulásuk előtt kell elvégeztetniük a koronavírus-szűrést, és a leletet beszállás előtt fel kell mutatniuk.

Az Egyesült Államok is bevezeti a koronavírus-teszt kötelezettséget a Kínából érkezőkre

Az Egyesült Államok kötelező koronavírus-tesztelést ír elő minden Kínából érkező utazóra.

Kötelező tesztelést vezettek be az olasz reptereken a Kínából érkezőkkel szemben

Az olasz egészségügyi tárca szerda este elrendelte a Kínából érkező utasok számára a kötelező Covid-tesztet, miután a karácsonyi ünnepekre Olaszországba érkező kínai légi utasok több mint fele pozitívnak bizonyult a milánói Malpensa repülőtéren.

Eltörlik a szigorú beutazási korlátozásokat Kínában

Csaknem három év után megnyitja határait Kína, és megszűnik az eddig kötelező ötnapos hatósági karantén a beutazók számára.

Nem érte el az 1 milliót az utasok száma novemberben Ferihegyen

Kevesebb mint egymillióan fordultak meg novemberben a Liszt Ferenc reptéren, a cargo mennyisége meghaladta a 17,6 ezer tonnát.

A tavalyihoz képest megduplázódott a németországi légiutasok száma

Idén nyáron Európában Spanyolország volt a legnépszerűbb a németeknél, amit Törökország, Olaszország és Görögország követett, a legnépszerűbb interkontinentális cél az USA lett.
Hirdetés
Translate »