Címlap Címkék Boom Supersonic

Címke: Boom Supersonic

Elkészült a Boom Supersonic gyártócsarnoka

Az észak-karolinai Greensboróban, a Piedmont Triad nemzetközi repülőtéren átadták az Overture Superfactory nevű csarnokot, ahol a leendő szuperszonikus utasszállító típusának összeszerelését tervezi a startup cég.

Végrehajtotta szűzrepülését a Boom Supersonic kicsinyített demonstrátora

Az XB-1 "Baby Boom" végrehajtotta szűzrepülését a kaliforniai Mojave sivatagban.

Változatlanul 2027-re elkészülne szuperszonikus Overture gépével a gyártó

Az idei Párizsi Légi Szalonon fontos lépésekről számolt be a Boom, amely neves légiipari beszállítókkal szerződött a szuperszonikus utasszállító részegységeinek és rendszereinek gyártására.

Elkezdődött a Boom Supersonic gyárának építése

Letették a Boom Supersonic gyárának alapkövét Észak-Karolinában, ott történik majd az Overture típus összeszerelése mellett a gépek tesztelése és a vevőknek történő átadás is.

Három cég fejleszti a szuperszonikus Overture hajtóművét

Miután a nagy hajtóműgyártók kikosarazták a Boom céget, az amerikai startup egy három vállalatból álló csoporttal állapodott meg az Overture erőforrásának kifejlesztéséről.

Kiszállt a Rolls-Royce hajtóműgyártó a Boom Supersonic projektből

A brit cég a továbbiakban nem vesz részt a szuperszonikus utasszállító fejlesztésében, így egyelőre nem tudni, milyen hajtóművet használhat majd az Overture.

Az American is elkötelezte magát a szuperszonikus Overture mellett

Az American Airlines bejelentette, hogy 20 példányt rendelt a Boom Supersonic által fejlesztett, a hangsebességnél gyorsabb Overture típusból.

Bemutatta szuperszonikus utasszállítója friss terveit a Boom

A kecsesebb törzsű, sirályszárnyakkal és négy hajtóművel felszerelt Overture 65-80 utast szállíthat majd a mai típusok sebességének duplájával, több mint 7800 kilométerre.

Észak-Karolinában építik fel a Boom Supersonic gyárat

Kiválasztotta az Overture szuperszonikus repülőgép gyártási helyszínét a Boom, ugyanakkor a gép fejlesztésével és a határidőkkel kapcsolatban több kérdés is felmerül.

Az amerikai légierő is érdeklődik a Boom szuperszonikus gépe iránt

Megnyerte az USA hadseregének pályázatát a fejlesztőcég, így a következő időszakban elkezdik vizsgálni, miként lehetne az Overture-t katonai célokra használni.

Szuperszonikus repülőgépeket vásárol a United

Szándéknyilatkozatot írt alá a United Airlines és a Boom Supersonic összesen 50 Overture repülőgép vételéről, az első példányok 2029-ben állhatnak kereskedelmi forgalomba.

Elkészült az XB-1 szuperszonikus repülőgéppel a Boom

Bemutatta a Boom Technology az elkészült technológiademonstrátorát, az XB-1-est, amely lényegében a majdani szuperszonikus utasszállítójának kicsinyített változata.

Elkészült a „Baby Boom” szuperszonikus tesztgép sárkányszerkezete

Összeillesztette a Boom Supersonic a technológiademonstrátornak szánt repülőgép törzsét és szárnyát, ezzel egy lépéssel közelebb kerülve az idén esedékes első felszálláshoz.

Az Aerion és a Boom is a szuperszonikus repülés szabályainak könnyítését szorgalmazza

A szuperszonikus utasszállítók fejlesztésén dolgozó két cég szerint az új jogszabály-tervezet gyakorlatilag a hangsebesség feletti repülések teljes ellehetetlenítését jelentené.

Legkorábban 2020-ban szállhat fel az Boom XB-1 technológiademonstrátor

Már biztos, hogy a jövő évre csúszik át a denveri startup cég első tesztgépének szűzrepülése, ez azonban nem érinti a teljes méretű utasszállító 2025-27-re kitűzött forgalomba állásának céldátumát.
Hirdetés
Translate »