Címke: Magyarország
Meghaladta a járvány előttit a HungaroControl által kezelt forgalom 2022-ben
Közel 1,1 millió járat biztonságáról gondoskodtak a magyar légiforgalmi irányítók és repüléstájékoztatók tavaly, a hazai és a koszovói légtér forgalma is meghaladta a 2019-est, a Magyarországon átrepülő járatok száma pedig rekordot döntött.
Most a környezetvédelmi alapú adót idiótázza a Ryanair
Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója üdvözli az extraprofit-adó környezetvédelmi alapúvá alakítását, álláspontja szerint ez bizonyítja, hogy a kormány szándéka az utasok és nem a nem létező légitársasági profit megadóztatása volt.
Januártól a károsanyag-kibocsátástól is függ a légiközlekedési adó
A rendeletmódosítás az egy ülésre jutó károsanyag-kibocsátás tekintetében három kategóriát különít el, a legalacsonyabb esetében az induló utasonként fizetendő hozzájárulás mértéke az eredetinél alacsonyabb, a középsőnél változatlan, a legszennyezőbbnél viszont jelentősen magasabb lesz.
Fellebbezett az extraprofit-adó ügyében kiszabott bírság ellen a Ryanair
Fellebbezett az extraprofit-adó összegének az utasokra történt utólagos átterhelése miatt rá kiszabott fogyasztóvédelmi bírság ellen a Ryanair.
Kiadták a Ryanairre kiszabott bírság indokolását
A hatóság szerint mivel nem maga a légitársaság az extraprofit-adó alanya, hanem a földi kiszolgálók, nem háríthatná át az ÁSZF-re hivatkozva az utasokra.
Megfellebbezi a fogyasztóvédelmi bírságot a Ryanair
A döntésről még nem kapott értesítést a Ryanair, de az szerinte alaptalan, így fellebbezni fog, ha kell, akkor az uniós bíróságnál.
Az extraprofit-adó áthárítása miatt 300 milliós bírságot kapott a Ryanair
Az igazságügyi miniszter közlése szerint a Ryanair tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatával megtévesztette a fogyasztókat, ezért 300 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki a hatóság.
Lezárult a magyarországi vízirepülési tesztek első szakasza
Az Aeroexpress szakemberei az első magyar lajstromban lévő kétéltű repülőgéppel szereztek értékes tapasztalatokat a július végén lezárult tesztutak során.
Nem kapott engedélyt amerikai járatokra a Wizz Air
Visszautasította az USA illetékes minisztériuma a légitársaság kérését, hogy cargo-járatokat üzemeltethessen az Egyesült Államokba.
Kétszer annyi charter indul Magyarországról idén az előző évihez képest
A Magyar Utazási Irodák Szövetsége szerint a járvány után a nyaralni vágyók az egyéni szervezés helyett inkább az utazási irodákhoz fordulnak a biztonság érdekében.
Budapest Airport: Jelentős hatása lehet a forgalomra az extraprofit-adónak
A légitársaságok döntésétől függ az extraprofitadó hatása a Budapest Airport forgalmára, de a kockázatok miatt a cég folyamatosan egyeztet partnereivel.
A légitársasági extraprofit-adó visszavonását sürgeti a Ryanair
Felszólította a magyar kormányt az extraprofit-adó visszavonására a Ryanair, a cég szerint ez ugyanis visszafordíthatatlan károkat okoz a turizmusnak és így a gazdaságnak.
Európán belül 3900, azon kívül 9750 forint adót kell fizetni induló utasonként
A légitársaságok hozzájárulása címen kivetett különadót a Magyarországról induló utasonként kell fizetni, és a földi kiszolgáló cégektől szedik be.
Induló utasonként 10-15 eurós adót vet ki a légitársaságokra a magyar állam
Évi 30 milliárd forintot szedne be a magyar állam a légitársaságoktól, induló utasonként kivetett 10-15 euró közötti adó formájában.
Drónkutató központot alakítanak ki Zalaegerszegen
Drónkutatási és -fejlesztési központot alakítanak ki Zalaegerszegen 20 milliárd forintos beruházással, mintegy 200 munkahelyet teremtve.
Húsz százalékkal nőtt a magyar légtér forgalma az elmúlt hetekben
Az ukrán és orosz légtérzár bevezetése miatt jelentősen megugrott a közép-kelet-európai régió légiforgalma, de csökkent Lengyelországé és Litvániáé.
Leállították a Budapest Airport átvilágítását, de folytatódik a párbeszéd
Miután kiderült, hogy a választásokig elhalasztja a kabinet a visszavásárlást, a cég átvilágítását is felfüggesztették, de a fő tulajdonos szerint folytatják a tárgyalásokat a kormánnyal.
Elindult első kereskedelmi járatára a magyar kormány áruszállító repülőgépe
A magyar kormány tulajdonában lévő Airbus A330-200F szélestörzsű áruszállító a Wizz Air üzemeltetésében hetente három alkalommal repül mostantól Budapest és a kínai Csengtu között.
Szigorította beutazási feltételeit az Egyesült Királyság
Érkezéskor karanténba vonulva és két napon belül elvégzett PCR-teszttel lehet csak belépni az országba, Izrael lezárta határait.
Megkezdődhet a Budapest Airport átvilágítása
Elkezdődtek a Budapest Airport eladásáról szóló formális tárgyalások, a magyar kormány vezette konzorcium és a jelenlegi tulajdonos megállapodtak a folyamat feltételeiről.
Elkezdődött a Magyar Honvédség első Embraer szállítógépének összeszerelése
A brazil gyártó lezárta a tervezési és fejlesztési folyamatot, így elkezdődött a Magyar Honvédség első KC-390 Millennium többfunkciós repülőgépének összeszerelése.
Júliusban indul a termelés az Airbus Helicopters gyulai üzemében
Jövő júliusban indul a termelés a gyulai Airbus-gyárban, amely teljes kapacitással valószínűleg csak 4-5 év múlva fog működni.
Újabb stratégiai partnerrel bővül az Aeroplex ügyfélköre
Már a jövő évi kapacitásait értékesíti a budapesti légikikötőben működő Aeroplex, a magyar repülőgép-karbantartó vállalat a Ryanairrel is leszerződött.
Bármelyik pillanatban visszavásárolhatja az állam a Liszt Ferenc repülőteret
Ha állami kézbe kerül a repülőtér, olyan fejlesztések történhetnek majd, amelyek két-három osztállyal felértékelik a repülőteret és így egész Budapestet is - mondta a miniszterelnök.
Még a választás előtt visszavásárolhatja a magyar állam a budapesti reptér üzemeltetőjét
A magyar kormány vezette konzorcium 4 milliárd eurót ajánlott a Budapest Airportért, az üzemeltető teljes irányítása hírügynökségi források szerint a jövő évi országgyűlési választás előtt visszakerülhet az államhoz.