Címlap Címkék Statisztika

Címke: statisztika

Idén visszatér a növekedés a légitársaságok piacán

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai alapján a globális utasforgalom mintegy 6 százalékkal maradt el a járvány előtti szinttől tavaly, a légiáru-szállításban keresletcsökkenés tapasztalható az előző és a 2019-es évhez is.

Több mint duplájára nőtt a légiutasok száma tavaly az Európai Unióban

A légiutasok száma 2022-ben megközelítette a 820 milliót az Európai Unióban, több mint kétszeresére, 119 százalékkal nőtt a 2021-es 374 millióhoz képest az Eurostat szerint.

Erősödik az utasforgalom, de mérsékelt a cargo iránti kereslet

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség adatai alapján májusban a globális utasforgalom alig 4 százalékkal maradt el a járvány előttitől, a légiáru-szállításban pedig a második félévben kezdődhet javulás.

Növekvő utasforgalom és lassuló keresletcsökkenés a légiáru-szállításban

Az IATA áprilisi adatai alapján globálisan az utasforgalom meghaladta a járvány előtti szint 90 százalékát, és a cargo-piac is javuló tendenciát mutat.

Még mindig lemaradásban van a Boeing az Airbushoz képest

Az amerikai repülőgépgyártó a lemondásokkal számolt értékesítési adatokban, valamint az átadásokban sem tudta megelőzni európai versenytársát tavaly, utóbbiban jelentős a lemaradása.

Több mint 600 repülőgépet adott át tavaly az Airbus

Némileg felül is múlta célkitűzését tavaly az Airbus, az európai gyártó 600 gép átadását szerette volna elérni, az év végi hajrában ezt sikerült meghaladnia.

Tavaly 44 százalékkal volt kisebb az európai légiforgalom 2019-hez képest

Az Eurocontrol összegzése szerint 2021-ben nem változott jelentősen a helyzet, bár a javulás vitathatatlan, és idén akár a járvány előtti forgalom 90 százaléka is elérhető.

O’Leary nem engedné repülni az “idióta” oltáselleneseket

A Ryanair vezérigazgatója ellenzi a beutazási korlátozásokat, azonban szerinte ki kellene tiltani a járatokról a vakcinát elutasítókat.

Airbus vs Boeing – Lagymatag októberen vannak túl a gyártók

Az előző hónapokhoz képest a géprendelésekben és átadásokban is visszafogott teljesítmény jellemezte az Airbus és a Boeing működését. 

Csak 2025-re érheti el Európa a járvány előtti utasforgalmat

Az európai repülőterek szervezete szerint csak 2025-re éri el a kontinens a 2019-es utasszámot, jelenleg a nem uniós légikikötők forgalma erősebben bővül.

Még mindig az optimista becslésnél jobban alakul az európai légiforgalom

Továbbra is várakozásokon felül teljesít az európai légiforgalom a Eurocontrol adatai szerint, már kevesebb mint 30 százalék hiányzik a 2019-es szinthet képest.

Airbus vs Boeing – Nem változott a felállás

A csendesebb nyári hónapokban nem változtak jelentősen az erőviszonyok az Airbus és a Boeing között, előbbi kevesebb gépet ad el, utóbbit viszont az átadásokban a gyártási nehézségek hátráltatják.

A legjobb forgatókönyv szerint alakul az európai légiforgalom

Júliusban 35 százalékkal volt alacsonyabb a repülőgép-forgalom Európa fölött 2019-hez képest, és a hónap utolsó napjai további javulást mutatnak a Eurocontrol adatai szerint.

Kétmilliárd liter kerozint spóroltak eddig a Pratt & Whitney áttételes hajtóművei

Az amerikai gyártó új generációs hajtóművei a gyakorlatban is hozzák a 20 százalékkal kevesebb fogyasztást és kibocsátást, az eddig forgalomba állított, ilyen erőforrással felszerelt gépekkel 370 millió utast szállítottak.

Európában elérte a napi járatok száma a 2019-es szint felét

A hetek óta tartó stabil bővülés eredményeként az európai légiforgalom mostanra elérte a járvány előtti felét, a legtöbb járatot a Ryanair, a Turkish Airlines és az Air France üzemelteti.

Kétharmadával kevesebb járat közlekedik a magyar légtérben

A Eurocontrol adatai szerint még most is 64 százalékkal marad el a magyar légtér forgalma a járvány előtti szinttől, amit legjobb esetben is 2023 második félévében érhet el.

Kínai és amerikai repülőtereken volt a legnagyobb forgalom tavaly

A Repülőterek Nemzetközi Tanácsa (ACI) nyilvánosságra hozta a 2020-as összesítést a legtöbb utast kezelő légikikötőkről, a listán hosszú idő után nem Atlanta került az első helyre.

Airbus vs Boeing – Mínuszban az európai gyártó, az amerikai kezd feléledni

A Norwegian Airbus A320neo-szerződésének törlése miatt mínuszba került az Airbus eladási statisztikája, miközben a Boeing fontos megrendeléseket gyűjtött. 

Közel 50 éves mélypontra süllyedt a Boeing teljesítménye

Csaknem hatvan százalékkal csökkent a Boeing által legyártott és üzemeltetésre átadott gépek száma az elmúlt évben, rendelésállománya pedig több mint ezer példánnyal csökkent.

Megtorpant Európában a járatok számának bővülése

Júniushoz képest jelentős javulás állt be az európai légiforgalomban az év hetedik hónapjára, de tavalyhoz képest a kapacitás 61 százaléka még így is hiányzott, és megtorpanás érzékelhető.

Feljött a második helyre Ferihegy a régiós mezőnyben

A pandémia mindenhol jelentősen visszavette az utasforgalmat Kelet-Közép-Európában, de a fővárosi repülőterek között némi átrendeződés is látszik: Budapest beelőzte Prágát, Varsó viszont tartja első helyét.

Folytatódik a mélyrepülés a repülőgép-átadásoknál

A koronavírus-járvány és az utazási korlátozások miatt a korábbi töredékére esett a repülőgép-átadások száma az első fél évben, megrendelések is alig érkeznek az Airbus és a Boeing típusaira.

Újra emelkedni kezdett a járatok száma Kínában

A február végi mélypont után ismét növekedni kezdett a kínai járatok száma, a belföldi és nemzetközi forgalom is élénkülni látszott március első napjaiban.

Korábban érkezett a járatok fele januárban

Az elmúlt időszakban csak a járatok késéséről szóltak a hírek, januárban azonban ha csak ideiglenesen is, de megfordult a helyzet. Európában a gépek nagyjából fele a menetrendhez képest korábban érkezett.

Jó utasforgalommal zárták 2019-et az európai légitársaságok

Az előző évinél nagyobb utasforgalommal zártak tavaly Európa legnagyobb légitársasági csoportjai, a várakozásoknak megfelelően a Ryanair fuvarozta a legtöbb utast.
Hirdetés
Translate »