Hagyományos felépítésű elektromos repülőt készít elsőként a Beta
A hiányzó szabályozás miatt helyből fel- és leszállni képes légijármű helyett hagyományos felépítésű elektromos gép fejlesztésére koncentrál az amerikai cég.
Rász el-Háimában jöhet létre a világ egyik első vertiportja
Szándéknyilatkozatot írt alá Rász el-Háima repülőtere a fejlett légi mobilitási infrastruktúra tervezésére, építésére és üzemeltetésére szakosodott VPorts céggel, egy eVTOL légijárműveket kiszolgáló úgynevezett vertiport létrehozásáról.
Forradalmi változást hozna a légimentésben az Airbus
Az európai repülőgépgyártó a norvég légimentőkkel közös projektben vizsgálja a drónok alkalmazását az egészségügyi műveletekben.
Hamarosan rossz időjárásban is repülhet az Airbus H125-ös
A gyártó fejlesztési programot indított, amely biztosítja, hogy a népszerű helikoptertípust akár kizárólag a műszerekre hagyatkozva vezessék a pilóták.
Folytatódik az Airbus légitaxijának fejlesztése
Az európai gyártó nyilvánosságra hozta az eVTOL prototípusának elektromos rendszeréért és a pilótafülke kialakításáért felelős beszállítóit.
Harminc év után befejeződik az ikonikus K-MAX helikopterek gyártása
Jelentősen megcsappant a kereslet a Kaman K-MAX iránt, ezért a vállalat költségcsökkentési programjának részeként végleg leállítja a gyártósort.
Környezetbarát teszthelikoptert mutatott be az Airbus
A szén-dioxid-bocsátást csökkentő programjának részeként új repülő laboratóriumot mutatott be az európai gyártó.
Felszállt az első sorozatgyártású civil billenőrotoros repülőgép
Újabb mérföldkövet ért el a Leonardo billenőrotoros típusának programja, miután teljesítette repülési tesztjét az AW609-es sorozatgyártású példánya.
Bemutatta tanúsításra érett légitaxiját a Wisk
A Wisk Aero az eVTOL légijárművek közül a világon először kaphat az USA légügyi hatóságától típusengedélyt.
Befektet az Embraer elektromos légitaxijába a United Airlines
A légitársaság 15 millió dollárral beszállt az Eve Air Mobility projektbe, és feltételes szerződést kötött 200 darab négyüléses eVTOL légijárműre, további 200 példányra opciót lekötve.
Egyre közelebb van a légitaxik üzemeltetéséhez a United Airlines
A United kifizette az előleget az Archer Aviationnel aláírt korábbi megállapodásban lekötött 100 darab eVTOL járművéért.
Átadták az Airbus Helicopters gyulai gyárát
Több mint két évnyi előkészítés után csütörtökön átadták az Airbus Helicopters gyulai bázisát, ahol az európai cég minden forgószárnyasába készülnek alkatrészek.
Először repült kizárólag alternatív üzemanyaggal H225-ös helikopter
Az Airbus Helicopters H225-öse úgy hajtott végre tesztutat, hogy mindkét Safran Makila 2 hajtóművét csak fenntartható forrásból származó üzemanyaggal (SAF) táplálták.
Hibrid-elektromos légijárművekhez fejleszt energiaellátó rendszert a Rolls-Royce Magyarország
A Rolls-Royce magyar csapata is részt vesz a vállalat turbógenerátor-technológiájának fejlesztésében, amely egy új generációs, kisméretű gázturbinából, villamos generátorból és energiaátalakító egységből áll.
Közösen fejleszti az olasz városi légiközlekedést az Airbus és az ITA...
Szándéknyilatkozatot írt alá az Airbus és az olasz ITA Airways Olaszország emissziómentes városi légiközlekedésének fejlesztéséről.
Az Avolontól szerez be VX4-es légitaxikat az Air Greenland
Grönland is meghonosítaná az elektromos, függőleges fel- és leszállásra képes (eVTOL) légitaxikat, ilyen járművekkel indítanának shuttle-szolgáltatást a sziget települései között.
Növelte értékesítési és átadási számait is tavaly az Airbus Helicopters
Kedvezően alakult 2021-ben az Airbus Helicopters teljesítménye, amely több helikoptert értékesített és adott át az egy évvel korábbihoz képest, valamint nőtt a rendelésállománya is.
Pilóta nélküli elektromos légitaxik fejlesztésébe fektet a Boeing
A Boeing 450 millió USA-dolláros befektetéssel segíti a pilóta nélküli repülésre, valamint függőleges le- és felszállásra képes, elektromos légitaxik fejlesztését.
Robbanás előtt a légitaxik piaca, de felkészültünk-e rá?
A KPMG tanulmánya négy pillér köré csoportosítva értékelte az egyes országok felkészültségét, hiszen a drónfuvarozás a következő évtizedben sokfelé már általános lehet.
Végrehajtotta első repülését a továbbfejlesztett Mi-171A3 helikopter
A kifejezetten a tenger feletti szállítási feladatokra tervezett Mi-171A3-as fejlesztése 2018-ban kezdődött.
Közösen fejleszti a légitaxik karbantartási folyamatait két magyar startup
Az Orca és az AerinX együttműködésében a légitaxik high-tech karbantartási folyamatait vizsgálják és alakítják ki.
Forgalomba állhat Oroszországban a Kamov Ka-62 helikopter
Megszerezte az állami helikoptergyártó a Kamov Ka-62 közepes méretű, kéthajtóműves helikopter belföldi forgalomba állításához szükséges típustanúsítványt.
Végrehajtotta első repülését a modernizált Kamov tűzoltóhelikopter
A Ka-32A11M-et új hajtóművekkel, az Ansat és a Mi-38 típusoknál már kipróbált modern pilótafülkével és avionikai rendszerekkel, valamint továbbfejlesztett berendezésekkel szerelték fel.
Skandináviában talált partnert eVTOL-koncepciója fejlesztéséhez az Embraer
A Wideroe együttműködésével a nehezen megközelíthető térségek közlekedését segítenék elektromos meghajtású, függőleges fel- és leszállásra képes járművekkel.
Júliusban indul a termelés az Airbus Helicopters gyulai üzemében
Jövő júliusban indul a termelés a gyulai Airbus-gyárban, amely teljes kapacitással valószínűleg csak 4-5 év múlva fog működni.