Címke: légiközlekedés
Ablakok nélküli óriásgépet szeretne az Emirates vezére
Újabb ötletet dobott be Tim Clark: a szerkezeti tömeg csökkentése érdekében kamerákkal és virtuális ablakokkal felszerelt, ablaktalan "új A380-as" gépet kívánna.
Az Emirates vezére szerint 2023-ban szűnhet meg a légiközlekedési káosz
Tim Clark a Farnborough-i Légiszalonon beszélt erről, Willie Walsh IATA-főigazgató pedig egyetértett vele abban, hogy a problémák oka a rossz tervezés.
Óvatos optimizmussal tekintenek az idei évre az arab légiipari szakértők
Az ukrajnai krízis kihathat a légiközlekedés teljes egészére, és míg az iparág mindig is állandó újratervezésben élt, jelenleg túl sok a bizonytalanság – hangzott el az arab légiközlekedési csúcsértekezleten.
Újabb lépéssel közelebb kerültünk az uniós immunitási igazolványhoz
Az Európai Parlament elfogadta a bizottsági javaslatot, az igazolvány az unión belüli szabad mozgást biztosítja majd, hazánk eközben elkezdett megállapodni egyes országokkal.
Június 15-től jöhet az uniós immunitási igazolás
Június 15-től vezethetik be digitális és papír változatban a közös uniós egészségügyi igazolást, az úgynevezett "zöld tanúsítványt" mind a 27 tagállamban a belső piacért felelős biztos szerint.
Újraindítási javaslatot tett több mint 60 turisztikai szervezet
Összeállított egy közös listát számos utazással foglalkozó európai szervezet a kormányoknak arról, hogy milyen közös intézkedésekkel segíthetnék a szektort.
Elutasítja a turisztikai világszervezet, hogy csak beoltottak utazhassanak
Nem szeretné az Utazási és Turisztikai Világtanács, ha kötelezővé tennék a koronavírus elleni vakcinát az utazásokhoz, a WHO pedig arra figyelmeztet, hogy idén vélhetően még nem lesz meg a nyájimmunitás.
Európában feleannyi járat várható még idén is a 2019-es szinthez képest
Több mint 50 milliárd euró veszteség, 6 millió elmaradt járat és közel 200 ezer elbocsátott dolgozó: az Eurocontrol összefoglalója szerint ez jellemezte az európai légiközlekedést tavaly, és az idei kilátások sem túl jók.
Légügyi vészforgatókönyvön dolgozik az EU a brexit miatt
Áthidaló megoldáson dolgozik az Európai Bizottság arra az esetre, ha január elsején az Egyesült Királyság megállapodás nélkül lép ki az unióból, a cél az, hogy biztosított legyen a légi összeköttetés.
Több mint 45 millió, a repüléshez kapcsolódó állás van veszélyben
A koronavírus-járvány miatt világszinten a légiközlekedés által támogatott munkahelyek fele megszűnhet a jövőben egy szakmai testület becslése szerint.
Közös EU-USA szűrőprogramot szorgalmaznak jelentős légitársaságok
Mielőbb szeretnének újra repülni az Egyesült Államok és az EU között a legnagyobb légitársaságok, ezért azt kérték a döntéshozóktól, hogy vezessenek be egy közös koronavírus-szűrőprogramot a reptereken.
Uniós interaktív térkép mutatja, hová milyen feltételekkel lehet utazni
Az Európai Unió új honlapot indított Re-open EU néven, amelyen az interaktív térkép arról nyújt naprakész információkat, hogy mely tagállamba milyen feltételekkel lehet beutazni.
Leáll a légiközlekedés Indiában, a Wizz és a Ryanair a legkitartóbb Európában
Minden utasszállító járatot leállítottak Indiában a járvány miatt, a Wizz Air flottájának 85 százaléka már a földön áll, de a magyar fapados és a Ryanair húzhatja ki a legtovább Európában, a Norwegian viszont alig rendelkezik tartalékkal.
Az áruszállítás tartja a lelket a repülésben
Egyre több légitársaság állítja le utasszállító járatait a kereslethiány miatt, a gazdaság számára viszont fontosak az árufuvarozási kapacitások, ezért több cég is ez irányú megoldást talált a helyzetre.
Euró tízmilliárdokat spórolna az unió az egységes légiközlekdési piaccal
Eurómilliárdokat spórolna az Európai Unió az Airlines for Europe szerint, ha egységesítené a légközlekedési piacot, a legnagyobb rész a Egységes Európai Égbolt bevezetéséből és az egyoldalú adókivetés eltörléséből adódna.
Fél évszázada kezdődött a Jumbo-korszak
Ma ötven éve állt kereskedelmi forgalomba a Boeing 747-es. Noha bakival indult és mára kezd kikopni az első szélestörzsű utasszállító, az biztosan kijelenthető: a típus történelmet írt, és megváltoztatta a légiközlekedést.
Eurobarométer: Az utasok kevesebb mint fele ismeri jogait
Az Eurobarométer felmérése szerint a légi utasok kevesebb mint fele ismeri az utazáshoz fűződő jogait, sokan pedig azért nem jelentkeznek kártérítésért, mert haszontalannak gondolják a panasztételt.
Ezek voltak 2019 legnagyobb visszhangot kiváltó légiközlekedési hírei
A légitársasági csődöktől új típusok bejelentéséig és jelentős reptérfejlesztésekig: nézzük a listát a tavalyi év legagyobb figyelmet kapott nemzetközi légiközlekedési híreiről.
Minden, amit a bioüzemanyagról tudni akartál
Egyre több szó esik a fenntartható forrásból is származó bioüzemanyagokról, ezért leültünk egy szakértővel, hogy elmagyarázzon mindent erről az új tüzelőanyagról.
Az EB felszólította Magyarországot a légiközlekedési követelmények betartására
Az Európai Bizottság felszólította Magyarországot, hogy feleljen meg a légi járművek üzemben tartásához kapcsolódó szabályoknak.
Különadót vetetne ki Franciaország az unióval a légiközlekedésre
Szektorális különadót vetetne ki az Európai Unióval a francia kormány a légiközlekedésre, hogy csökkentsék a szén-dioxid-kibocsátást.
Plakátkiállítás nyílt a LOT 90 éves fennállása alkalmából
Plakátkiállítás nyílt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a LOT Polish Airlines fennállásának 90. évfordulója alkalmából.
CAPA: 2020-ra nyereséges lehet az indiai légiközlekedési iparág egy része
A CAPA légiközlekedési tudásközpont elemzése szerint 2020-ra a most súlyosan veszteséges indiai légiközlekedési iparág fenntarthatóan nyereséges lehet a kerozinárak mérséklődése és az emelkedő jegyárak miatt.
Ezek lettek a legbiztonságosabb légitársaságok
Van meglepő fordulat az Airline Ratings hálózatos és fapados cégeket egyaránt felsoroló idei listáján: kikerültek neves cégek, viszont bekerültek különös módon eddig hiányzók is.
IATA: elkerülhetetlennek tűnnek a Brexit negatív gazdasági hatásai
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint egyre inkább elkerülhetetlennek tűnik a Brexit negatív gazdasági hatása, ez akár az Airbus gyártását is rosszul érintheti.